Як у плитці просвердлити отвір. вирізка отворів у плитці коронкою.

Отвір в плитці необхідно зробити для фіксації на стіні різних предметів. Наприклад, щоб навісити поличку або зміцнити тримач для рушників. Небезпека полягає в тому, що плитка може дати тріщину, і її треба буде замінити. Щоб запобігти такій ситуації, підготуйтеся до свердління отвору в кераміці.
Вам знадобиться
  • - плитка;
  • - дриль;
  • - свердла по кераміці (склу) необхідної вам товщини;
  • - лейкопластир;
  • - маркер;
  • - вода.
Інструкція
1
Визначте місце, де необхідно просвердлити отвір. Розмір свердла підберіть залежно від дюбеля. Врахуйте, що дірочка повинна бути трохи більше в діаметрі, ніж дюбель.
2
Використовуйте спеціальні свердла по кераміці і склу. В їх основі знаходиться сталевий пруток, а ріжучий елемент - спеціальне заточене перо. Вони можуть бути покриті емаллю. Не ризикуйте плиткою, користуючись інструментом, призначеним для свердління отворів в бетоні. У цьому випадку не можна гарантувати збереження керамічної поверхні - є велика ймовірність появи тріщин.
3
Для свердління отвору виберіть дриль без удару або відключіть ударні функції. Встановіть в патрон дриля свердло по кераміці (склу). Піднесіть інструмент до позначки на плитці , де треба зробити отвір. Щоб спочатку свердел не зсковзувало, приклейте на необхідне місце шматочок лейкопластиру. Також можете, піднісши свердло до плитці , прокрутити рукою патрон. Так ви зробите невелике заглиблення, яке не дозволить свердла зрушити з місця.
4
Свердлити краще на високих оборотах. Встановіть цей параметр на своїй дрилі за допомогою спеціального регулятора. Під час свердління уважно стежте за процесом. Не натискайте з силою на дриль. Періодично виймайте свердло з отвору. У разі сильного нагрівання, остудіть його водою. Рекомендується змочувати і сам отвір. При сильному нагріванні всього інструменту зробіть перерву в роботі (хвилин на 15).
5
Якщо в бетоні під плиткою необхідно зробити глибокий отвір (наприклад, для спеціального кріплення), змініть керамічне свердло на свердло по бетону. Зверніть увагу, що воно повинно бути менше діаметром. При виборі аналогічного діаметру свердла на плитці утворюються тріщини. Наприклад, якщо свердло по кераміці було номер 8, то по бетону використовуйте номер 5 або 6.