Як дбайливо ставитися до природи.

Забруднення води і повітря, зменшення площ родючих земель, руйнація озонового шару та інші екологічні проблеми неможливо вирішувати поодинці. Але бережно ставитися до природі може і зобов'язаний окремо взята людина. Щоб зберегти навколишній світ, дотримуйтеся принципу особистої відповідальності.
Інструкція
1
Чи не смітіть в парках і лісах, залишайте менше слідів свого перебування. Якщо кожен буде кидати пляшки, пакети і т.д. після відпочинку на природі , планета швидко покриється сміттям. Коли переміщатися на великі відстані наземним чи водним транспортом, не кидайте за вікно пластикові стакани, папір і пр. Збирайте непотрібне в один пакет, а потім викидайте в спеціально відведених місцях, звідки сміття вивозять.
2
Годуйте птахів і тварин в суворі зими або в засуху, коли вони можуть загинути. Зробіть годівниці - так збережете частину тваринного світу.
3
Не беріть у природи зайвого. Якщо збираєте гриби або ягоди, дійте так, щоб через рік вони знову зросли на цьому місці. На жаль, винахідливі люди придумують пристрої для швидкого збору лісового врожаю. При цьому ушкоджують коріння рослин.
4
Чи не галасуйте в лісах, не порушуйте природний баланс. Коли йдете на природу, будьте більше слухачем, ніж дотепним оратором. Може бути, в компанії хочеться показати себе, а для цього сильніше шуміти. Уявіть, що ви гість, а звірі і птиці - господарі території. Не лякайте їх музикою, криками, непотрібними пострілами.
5
Бережіть природні ресурси, не витрачайте їх бездумно. Змініть звички, які шкодять навколишньому - наприклад, відмовтеся ставити вдома на Новий рік живу ялинку. Якщо так надійдуть багато, зменшиться попит, тоді не буде і пропозиції на ринку.
6
Заповнюйте витрачений раніше кимось іншим - саджайте дерева, очищайте водойми і т.д.
7
попереджати можливі порушення в природі - наприклад, саджайте дерева по берегах невеликих ярів, щоб останні не розширювалися.
8
Вчіться дбайливо поводитися з предметами, які можуть становити небезпеку для природи. До них відносяться джерела вогню, маслосодержащие рідини і т.д. Ви повинні знати, як діяти в несприятливих випадках.
9
Вступайте в громадські об'єднання з охорони навколишнього середовища, тоді зможете брати участь в масових заходах, і ваш вклад буде посилений загальними стараннями.
10
Навчіть дітей принципам дбайливого поводження з природою. Так ви подбаєте не тільки про сьогодення, а й про майбутнє.
Будь-коли року людина може розгледіти прекрасні й неповторні картини природи. І зелена соковита травичка, і блискучий на сонці сніг, і багряний осінній лист однаково чарівні. Але щоб зберегти все це, потрібно кожному жителю Землі докласти бодай мінімум зусиль.
Інструкція
1
Уже давно люди заходилися бездумно винищувати цілі види тварин і рослин. Людина відбирає у дикої природи все більші і більші площі, прирікаючи жили там звірів на загибель.
2
Піклується він лише про корисні для нього видах, які культивує для отримання сировини. Це абсолютно неправильний і споживацький підхід до унікальної природи Землі.
3
Уряди всіх країн повинні розробити більш жорсткі закони щодо великих концернів, середніх виробництв і дрібних підприємств, які безсовісно порушують існуючі норми по викиду шкідливих речовин в атмосферу.
4
Звичайно, саме підприємства і виробництва наносять більшої шкоди природі. Але й кожен окремий житель зеленої планети повинен постійно пам'ятати про захист екології та навколишнього середовища. Якщо ви приберете все сміття за собою після пікніка, чи не будете ламати живі гілки, рвати рідкісні квіти, ви зробите свій маленький внесок у справу захисту природи.
5
Чи не мислите дрібно і короткостроково, не прагнете забезпечити лише власний комфорт, не думаючи про майбутні покоління. Підтримайте організацію «зелених» у вашому регіоні, беріть участь в акціях і заходах, які проводяться для поліпшення екологічної обстановки в регіоні. Читайте про діяльність всесвітніх організацій, стежте за їх ініціативами.
6
Серед членів захисників природи є багато вчених-екологів та інших фахівців світового рівня, які пишуть статті, що розміщуються потім на відповідних сайтах в інтернеті. Ці роботи закликають людей задуматись про наслідки їх вчинків і байдужості. Багато там і практичних порад, як налагодити роботу із захисту природи в окремому районі.
7
Чим більше ви об'єднаєте членів в ваших рядах, тим швидше до вас стануть прислухатися місцева влада та інші жителі регіону. Організовуйте суботники з прибирання території, посадці кущів і дерев, з очищення водойм. Ви можете домогтися багато чого, якщо не залишитеся байдужим до долі природи Землі.
8
Тим самим ви проявите турботу про майбутні покоління, щоб вони змогли милуватися всім тим, чого радієте ви, лежачи на галявині і спостерігаючи за польотом метелика.