Як не заразитися скарлатиною.

Ця хвороба вважається дитячою, т.к. найчастіше нею заражаються у віці до семи років. Але захворіти нею можуть і дорослі, якщо не перенесли це захворювання в дитинстві. Збудником скарлатини є один з видів стрептококів. За своїм першим ознаками вона нагадує ангіну. У захворілого нею людини різко піднімається температура, з'являється біль в горлі і білий наліт на язиці (через день мова стає червоним), а трохи пізніше - дрібна рожева висипка на щоках, шиї, грудей, згинах рук і ніг, в паху. Весь час, поки людина хворіє, він залишається заразним для оточуючих.
Інструкція
1
На жаль, вакцини, яка могла б запобігти цьому захворюванню, не існує. Тому єдиною можливістю не захворіти, є тільки дотримання обережності. Як і багато інші інфекційні захворювання, скарлатина передається двома основними шляхами: повітряно-краплинним - при кашлі або чханні, і через заражені предмети побуту. Постарайтеся не вступати в контакт з людьми, у яких явно виражені простудні захворювання або мається висип на тілі.
2
Дотримуйтеся основних правил гігієни. Не беріть в руки предмети, яких торкався хворий, а якщо взяли - добре помийте руки з милом, а ще краще - продезінфікуйте їх. Не користуйтеся спільно з хворою людиною одягом, рушниками, постільною білизною та іншими побутовими предметами.
3
Якщо в дитячому закладі виявлено хоча б один хворий скарлатиною дитина, його слід негайно ізолювати від інших дітей на три тижні. Приміщення, в яких він перебував, обробляють 0,5% розчином хлораміну, а посуд і білизна кіпятят.Детям і дорослим, які мали контакт з хворим, обов'язково призначають протягом п'яти днів проведення полоскання горла антисептичним розчином (4 рази на день після їди) .
4
Якщо захворів хтось у вашій родині, постарайтеся ізолювати його від інших членів родини. По можливості виділіть йому окрему кімнату, а також посуд, білизна, рушники, предмети гігієни, іграшки, якщо це дитина. Білизна і посуд щодня кип'ятяться, іграшки миються під проточною водою з милом. Під час догляду за хворим не соромтеся надягати стерильну маску. Обов'язково полощіть горло антисептичним розчином і приймайте вітамін С. Це вбереже вас від інфекції. Регулярно проводите вологе прибирання (щодня) із застосуванням миючих засобів і провітрюйте приміщення (не менше 4-х разів на день).
5
Скарлатина найлегше «захоплює» тих людей, у яких знижений імунітет, є недолік вітамінів в організмі. Тому найефективнішими заходами профілактики цього захворювання вважаються збалансоване, повноцінне харчування, гартують заходи, заняття спортом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Y0u3vGE05yI
Скарлатина - гостре захворювання інфекційної природи, що характеризується загальною інтоксикацією, ангіною, лихоманкою і точкової висипом по всьому тілу. Їй хворіють, як правило, діти віком від 2 до 10 років.
Інструкція
1
Збудником скарлатини вважається бета-гемолітичний стрептокок групи А. Між тим, основні клінічні прояви даного захворювання обумовлені не стрептококом, а токсином. Його бактерії виділяють в кров хворого людини.
2
Скарлатина передається переважно повітряно-крапельним шляхом. Іноді зараження відбувається контактно-побутовим шляхом, наприклад, через предмети побуту або іграшки. Також зараження може відбутися через ушкодження на шкірі (поріз, садно). В даному випадку будуть мати місце всі симптоми захворювання, крім ангіни. Джерелом інфекції є хвора на скарлатину, ангіну чи носій стрептокока.
3
Від моменту попадання збудника скарлатини в організм до появи симптомів захворювання проходить від 1 до 12 днів. Людина вважається заразним за день до появи явних симптомів і наступні 2-3 тижні. Як правило, хвороба починається гостро. Спостерігається загальна слабкість, болі в голові і горлі при ковтанні. Температура тіла підвищується до 38-39 градусів. При огляді горла лікар бачить класичну картину ангіни. Впоследствие на верхній частині тіла з'являється вельми рясна точкова висипка у вигляді трохи виступають над шкірою цяток червоного кольору. Їх розмір становить не більше 1-2 мм, однак вони зливаються в єдине ціле і швидко поширюються по всьому тілу.
4
Впоследствие на верхній частині тіла з'являється вельми рясна точкова висипка у вигляді трохи виступають над шкірою цяток червоного кольору. Їх розмір становить не більше 1-2 мм, однак вони зливаються в єдине ціле і швидко поширюються по всьому тілу. Найбільш інтенсивна висип в місці шкірних складок пахвових западин і ліктьових згинів. Як правило, її супроводжує свербіж. Висип тримається не більше 2-4 днів, потім вона поступово зникає. Через 5-6 днів на її місці шкіра починає лущитися. Це триває 2-3 тижні.
5
Особа захворілого скарлатиною часто «палає», тобто набуває червоний колір. Однак навколо носа і рота залишається блідий ободок. Під впливом токсинів мова набуває насичений малиновий колір. Його сосочки стають більш вираженими.
6
Скарлатина може давати ускладнення. Вони бувають ранні та пізні. Перші пов'язані з поширенням інфекції на сусідні тканини. Так, скарлатина може привести до отиту, синуситу. Для пізніх ускладнень характерний розвиток імунних порушень. До них відносяться гломерулонефрит, ревматизм. Важкі ускладнення розвиваються, як правило, через некоректне лікування скарлатини або несвоєчасного звернення до лікаря. Лікування полягає в прийомі антибіотиків. Хворі з важкою формою скарлатини потребують госпіталізації.