Як водити в ожеледь.

На автомобільних дорогах завжди потрібно бути обережним і уважним, а з приходом весни це стає життєво необхідним. Днем сніг тане, вночі замерзає, а на дорогах утворюється ожеледь , який заважає керувати машиною. Щоб безпечно дістатися до місця призначення, дотримуйтеся правил.
Інструкція
1
Підготуйте автомобіль до подорожі по ожеледь у. Перевірте, щоб машина була в справному стані. Встановіть на колеса відповідну гуму, щоб не ковзати на дорогах, вкритих льодом.
2
Дотримуйтесь швидкісного режиму. Не поспішайте скоріше дістатися до місця призначення, що не обганяйте інші машини і знижуйте швидкість на поворотах. На небезпечних дорогах менше страждають ті водії, які дотримуються рекомендованої швидкості. Повільно рухаючись по слизькій дорозі, ви зможете вчасно загальмувати і уникнути небезпечної для життя аварії.
3
Дотримуйтесь дистанцію. Дистанція між машинами в ожеледь повинна дорівнювати подвоєною швидкості руху. Приміром, якщо ваша швидкість 20 км/ч, відстань до попереду автомобіля дорівнює 40 м.
4
Навчіться відчувати свій автомобіль. Оцініть, як швидко машина гальмує, як сильно її розгортає, як вона реагує на ваші дії.
5
Навчіться правильно гальмувати при ожеледь е. Деякі люди, потрапляючи в аварійну ситуацію, рефлекторно натискають педаль гальма до упору. Але це призводить до того, що машину починає заносити і вона втрачає керування. На ожеледь е потрібно не вдавлювати педаль гальма в підлогу, а короткочасно натискати на неї кілька разів, поки втомобилем не зупиниться повністю. Надавлюйте не сильно і не дуже довго. Або плавно приберіть ногу з педалі газу і переключіться на нижчу передачу, тоді автомобіль почне гальмувати.
6
Повертайте плавно, не роблячи різких рухів. Попередньо оцініть крутизну повороту і наявність слизьких місць. Рухайтеся повільно, потроху нарощуючи швидкість. Постарайтеся отримати надлишок тяги, але не упустите момент, коли колеса ведучої осі почнуть «плисти» назовні повороту. Тоді відкотити швидкісний режим трохи назад і запам'ятайте цю швидкість - вона буде безпечною для поворотів. При цьому дуже важливо вибрати відповідну траєкторію - рухайтеся від зовнішнього краю ряду на початку до внутрішнього наприкінці.
7
Розвивайте уважність і навчитеся вчасно реагувати на аварійні ситуації. У ці моменти важлива кожна секунда, тому приймайте рішення швидко і чітко. Не відволікайтеся на сторонні заняття, поки що знаходитеся за кермом.
Кількість людей, які отримують травми від падіння на вулиці, значно збільшується в зимовий час. Щоб максимально убезпечити себе в ожеледь , слід дотримуватися деяких рекомендацій.
Вам знадобиться
  • - взуття на низькому широкому каблуці або без каблука з ребристою підошвою;
  • - льодоступи.
Інструкція
1
Відмовтеся від взуття на високих підборах. Щоб уникнути падінь і травм на слизьких дорогах взимку вибирайте для прогулянок чоботи або черевики на низькому квадратному каблуці або плоскій підошві. Також ризик падінь зведеться до мінімуму, якщо підошва зимового взуття буде ребристою. Важливе значення має і матеріал, з якого вона виготовлена: краще, якщо це будуть гума або каучук.
2
Змініть манеру вашої ходьби під час ожеледиці - пересувайтеся так, ніби на ваших ногах надіті маленькі лижі. Будьте уважні, намагайтеся вибирати найбільш безпечні ділянки доріжки, але не забувайте, що під снігом теж може бути лід. Не варто тримати руки в кишенях, по можливості не навантажувати сумками - залиште вільної хоча б одну з рук для маневру на випадок, якщо ви посковзнетеся.
3
Якщо не вдається зберегти рівновагу, і ви відчуваєте, що зараз впадете, постарайтеся встигнути присісти, для того щоб зменшити висоту падіння. Чи не виставляйте руку вперед, так як, впавши на неї всією вагою, можна її зламати. Те ж саме стосується і ніг - намагайтеся тримати їх разом при падінні. В цей момент бажано сильно напружити всі м'язи тіла, щоб захистити кісткову тканину.
4
Падаючи на спину, необхідно постаратися убезпечити себе від черепно-мозкової травми. Для цього, втрачаючи рівновагу, притисніть до грудей підборіддя, а руки широко розкиньте. Зменшити ризик струсу мозку можуть допомогти і шапка або капюшон.
5
Щоб уникнути отримання важких травм при падінні на слизьких сходах, намагайтеся, падаючи прикривати голову і обличчя руками. Не намагайтеся загальмовувати падіння ногами і руками - так ви тільки збільшите ймовірна кількість переломів і ударів.
6
Якщо ожеледь дуже сильний, користуйтеся спеціальними противоскользящими накладками на підошву - льодоступи. Вони мають універсальний розмір, продаються в спортивних та господарських магазинах і надійно захищають від падінь.