Як лікувати висип на ногах. алергічний висип на ногах.

Шкірні покриви постійно піддаються зовнішнім впливам, зокрема інфекційним. З іншого боку, шкіра тісним чином пов'язана з роботою внутрішніх органів, що також є фактором поразки шкірного покриву при їх патологіях. Тому причин появи різних шкірних висипань багато - це інфекційні захворювання, алергія, хвороби крові і судин, а також недостатня гігієна.
Вам знадобиться
  • - «Тавегіл», «Супрастин», «Кларитин», «Зодак», преднизолоновая мазь, «Сінофлан», «Фторокорт», «флюцінар», «Лорінден»;
  • - саліцилова паста, «Нафталан», мазі з дьогтем і сіркою;
  • - хвощ польовий.
Інструкція
1
При появі висипу необхідно негайно звернутися за консультацією до лікаря-дерматолога. Залежно від причин її виникнення буде призначено адекватне лікування, яке буває найчастіше комплексним - із застосуванням зовнішніх лікарських засобів, медикаментозних препаратів, що приймаються всередину, фізіотерапевтичних процедур. В деяких випадках може знадобитися курортне лікування та психотерапія.
2
Часто висип на ногах є наслідком фітодерматітов, особливо в літній час. Хімічні речовини, здатні викликати висипання, пухирі, бульбашки та інші прояви, містяться в молочному соку багатьох рослин родин Лютикова, молочайних, лілійних та ін. Дотик відкритого шкірного покриву ніг, рук з цими рослинами викликає алергічну реакцію.
3
Якщо алерген встановлений, необхідно відразу ж обмежити будь контакти з ним. Всередину рекомендується прийняти антигістамінні та седативні препарати - «Тавегіл», «Супрастин», «Кларитин», «Зодак» та ін. Зовнішньо рекомендується використовувати креми та мазі з кортикостероїдними компонентами - преднизолоновую мазь, «Сінофлан», «Фторокорт», «флюцінар» , «Лорінден» та ін.
4
Також для пом'якшення пошкодженої шкіри можна застосовувати саліцилову пасту, «Нафталан», мазі з дьогтем і сіркою та ін.
5
Ефективно допомагають ванни з відваром хвоща польового, який містить велику кількість кремнію, благотворно впливає на процес загоєння шкірної висипки при фітодерматітов. 60 грам трави хвоща польового залийте літром води і, поставивши на вогонь, кип'ятіть протягом 10 хвилин. Знявши з вогню, настоюйте 2 години. Процідіть і додайте відвар в ємність з водою не більше 40 літрів. Приймайте лікувальну ванну перед сном протягом тижня.
Зверніть увагу
Шкірні висипання небезпечні приєднанням вторинних реакцій - піодермії шкірного покриву, ерозії, виразок, тріщин, депигментация шкірного покриву і його ущільнення.
Дерматит являє собою захворювання запального характеру, яке вражає шкіру на різних ділянках тіла, в тому числі і на ногах, викликаючи роздратування. Протікати дане захворювання може як в хронічній, так і в гострій формі.

Симптоми дерматиту

Залежно від причини, яка викликала роздратування на ногах, симптоми захворювання можуть значною мірою відрізнятися. Найбільш поширеними проявами цього захворювання є печіння, почервоніння і свербіж уражених ділянок. В числі перших ознак можна відзначити видиму набряклість ніг на певних ділянках шкіри. Після цього на них з'являються незначні пухирці з рідким вмістом. Згодом вони лопаються. Також набряк може супроводжуватися утворенням дрібної червоної висипки і подразнення. На більш пізніх стадіях цього захворювання можливе виникнення вираженої болю, кірок і мокли ерозій. Також не варто виключати і протилежне перебіг хвороби - утворення лусочок, лущення, тріщин і ділянок сухої шкіри.

Причини появи дерматиту

Різноманітні види дерматиту на ногах виникають такими можливими причинами: - ультрафіолетове випромінювання; - контакт з гарячим або холодним повітрям; - атипова алергічна реакція (реакцію, як правило, дають різні чинники - шерсть, пил, харчові продукти та ін.); - алергія; - лікарські, косметичні засоби та інші хімічні речовини (солі, луги, кислоти); - хімічні фактори; - використання тісної, незручною одягу або взуття; - механічне подразнення.

Лікування

Для постановки точного діагнозу захворювання слід при перших симптомах появи роздратування на ногах звернутися за консультацією до кваліфікованого фахівця. Досвідчений лікар, вивчивши загальний стан поверхні шкіри і враховуючи індивідуальні особливості, підбере найбільш оптимальний курс лікування. В першу чергу потрібно усунути головні причини, які викликали освіту роздратування на ногах, будь то алерген або постійний механічний контакт. Тільки після цього можна переходити до усунення неприємних симптомів та лікування запалень на шкірі. В даному випадку допоможуть сучасні лікарські препарати та засоби. Вони чудово заспокоюють роздратування, знімають почервоніння певних ділянок шкіри і свербіж. Крім цього більшість лікарських засобів знижують чутливість, живлячи та зволожуючи суху шкіру ніг. Очищаючі препарати здатні запобігти виникненню рецидиву, м'яко усуваючи дратівливі речовини. Порекомендувати найбільш підходяще лікарський засіб може лікуючий лікар. Як правило, вони випускаються у вигляді мазей, гелів або кремів.