Як можна здати квитки на літак.

Якщо з якихось причин переноситься або відкладається поїздка, виникне необхідність у поверненні квитка на літак . Не варто розмірковувати, складна це завдання чи ні, просто потрібно, не затягуючи часу, звернутися у відповідні інстанції.
Інструкція
1
Розібратися в тарифному різноманітті непросто, адже одна і та ж авіакомпанія на одному маршруті пропонує їх кілька десятків. Навіть фахівці, які займаються продажем авіаквитків, напам'ять не пам'ятають всі особливості. Все залежить, у якій авіакомпанії, за яким тарифом був придбаний квиток, за скільки часу до вильоту ви збираєтеся його здати. Більш того, в кожному випадку від правил конкретної авіакомпанії залежать розмір штрафів та умови повернення.
2
Однак є кілька принципових моментів. Один з них - все квитки, що належать російським авіакомпаніям, можна здати, незалежно від тарифу, і отримати назад 100% вартості.
3
Умови повернення квитків зарубіжних авіакомпаній залежать від тарифу. У всіх авіакомпаній світу тарифи діляться на дві категорії: пільгові і повні. Найбільш гнучкі умови оплати та бронювання має повний тариф. Термін дії авіаквитка по повному тарифу - 12 місяців, а тому повернення квитка, зміна маршруту і дати вильоту навіть у іноземних авіакомпаній, можливі без застосування штрафних санкцій - якщо повернення квитка проведений до вильоту, а не після.
4
Деякі авіакомпанії для повернення без штрафних санкцій встановлюють термін здачі - добу до вильоту. Квитки, які придбані за тарифами економ- і бізнес-класу, а також квиток першого класу можна здати і після вильоту, при цьому доведеться відшкодувати штраф (розмір його залежить від класу бронювання, маршруту та авіакомпанії). Необхідно враховувати, що нижчою ціна квитка, тим більше в ньому міститься обмежень. Квитки, куплені за пільговими тарифами в іноземних компаніях, можна здати найчастіше лише зі штрафом.
5
Але найцікавіше відбувається після придбання дешевих квитків за спеціальною пропозицією. Такі пропозиції в переважній своїй більшості не передбачають можливість повернення квитка або зміна дати вильоту. Про це клієнтів зобов'язана попереджати авіакомпанія: правила повернення квитків зазвичай дрібним шрифтом вказані нижче ціни в спеціальній виносці. При затримці рейсу з вини авіакомпанії повну вартість квитків перевізник зобов'язаний повернути без штрафних санкцій. Поширюється дія цього правила на всі авіакомпанії Росії, подібне правило прийнято і в більшості зарубіжних авіакомпаній.
Ніхто не застрахований від ситуації, коли з тієї чи іншої причини він не може скористатися оплаченим заздалегідь квитком, що надають право на відвідування якого-небудь заходу, здійснення далекої поїздки на тому чи іншому виді транспорту і т.д.

Враховуючи, що квиток на концерт, в театр, на поїзд, теплохід, літак і пр. Передбачає бронювання місця, освобождающегося при вашому відмову від поїздки небудь заходу, у організаторів з'являється можливість його повторної реалізації. Кожна організація, що здійснює продаж квитків, враховує цю можливість і домовляється про умови повернення грошових коштів.

Коли можна здати квиток?

Якщо термін повернення залізничного або авіаквитка, протягом якого ваші матеріальні втрати будуть мінімальними (оплата комісійних послуг і пр.), вказується на самому квитку, то терміни, в які можна здати квиток на концерт або лекцію за відсутності такої інформації потрібно уточнювати. Зазвичай квиток на будь-яке культурний захід можна здати не пізніше, ніж за півгодини до його початку.

Скільки грошей вам повернуть при поверненні квитка?

Що стосується поїздок, то умови повернення грошових коштів та їх кількість різні. Так, наприклад, в Росії і країнах СНД для того, щоб повернути залізничний квиток, втративши тільки комісійний збір, вам необхідно це зробити не пізніше, ніж за 15 годин до передбачуваної поїздки. Для цього громадяни країн СНД, не скористалися поїздкою на території суміжної держави, здають квиток на вокзалі, з якого відправляється поїзд, і отримують взамін відповідну довідку. Гроші за квиток їм повертають за місцем його придбання, тобто на батьківщині. Здаючи квиток на поїзд, наступний до Європи, повернути суму повністю за винятком комісії, можна за 6 годин до його відправлення.

Здати квиток на поїзд можна навіть тоді, коли на нього запізнишся

за тієї умови, що квиток зданий пізніше, ніж за 15 годин, але раніше, ніж за 4 години до відправлення поїзда, з вартості залізничного квитка віднімуть 50% вартості плацкарти (спального місця), що становить близько 30% від вартості всього квитка. Вартість плацкарти вам не повернуть, якщо квиток на поїзд ви здасте пізніше, ніж за 4 години до відправлення поїзда, і в тому випадку, якщо ви хочете здати квиток тому, що на поїзд запізнилися. При запізненні повернути гроші, сплачені за квиток, за винятком вартості плацкарти можна не пізніше, ніж через три години після його відправлення.