Як в'язати британських кішок.

Британські кішки - одна з найпопулярніших і улюблених порід. Їх охоче виставляють на виставках і набувають як домашніх улюбленців. Попит на кошенят високий. І власники породистих тварин рано чи пізно замислюються про їх розведенні. Щоб в'язка була вдалою і в її результаті народилися здорові і красиві кошенята з чіткими породними ознаками, ретельно вибирайте партнера для своєї кішки.
Інструкція
1
Справжні британці відрізняються густою «плюшевою» шерстю, міцною статурою, масивною головою з розвиненими щоками. До того ж ці кішки відрізняються особливим характером - вони спокійні і кілька флегматичні, добре уживаються з дітьми та іншими тваринами. Щоб майбутні кошенята вийшли саме такими, обоє батьків мають повністю відповідати породі.
2
Оцініть зовнішній вигляд претендента на в'язку з вашим тваринам. Якщо ви зацікавлені в отриманні кошенят певного забарвлення, будьте уважні до поєднання відтінків. Наприклад, кішці окраса «макрель» або таббі підійде блакитний або чорний кіт - великий шанс отримати дуже красивий послід з чіткими і яскравими смужками на шерсті. Зате шоколадний або червоний кіт не буде ідеальною парою - майбутні кошенята напевно отримають рудуватий подтон вовни, який вважається недоліком. Власникам чисто чорних або кремових кішок має сенс підбирати партнерів з тим же кольором шерсті - тоді красивий однотонний окрас закріпиться в потомстві.
3
Не погоджуйтеся на в'язку з ослабленим, виснаженим тваринам. Виключайте претендентів із занадто легким кістяком, маленькою головою або розтягнутим корпусом - такі зовнішні дані можуть погіршити породу. До племінного розведення не допускаються кішки з косоокістю або зайвими пальцями на лапах - ці мутації можуть передатися потомству.
4
До в'язки проведіть планову вакцинацію і дегельмітізацію тварини. Обов'язково перевірте наявність паспорта з щепленнями у партнера. Переконайтеся, що обидві кішки здорові і добре упитани. Якщо ви плануєте в'язку з породистим котом, перевірте його родовід до четвертого коліна. У ній мають бути вказані титули предків. Чим більше серед них чемпіонів, тим вище цінуються майбутні кошенята.
5
Домовтеся про умови. Зазвичай власник кота отримує за парування одного кошеняти. Якщо у кішки народиться тільки один малюк (у британців таке зустрічається рідко) або частину посліду загине, допустимо виплатити грошову компенсацію, рівну вартості звірка. Господар кота шоу-класу має право на відповідного кошеня. Якщо такий кіт в'яжеться з кішкою брид або пет-класу, його власник може вибрати кращого звірка з посліду.