Як вивести лак з одягу. Як прибрати пляма від лаку для нігтів з синіх штанів.

Плями від лаку для нігтів на тканини вважаються одними з самих стійких. Для того щоб очистити матеріал від слідів лаку , не варто використовувати ацетон: після нього можуть залишитися білі плями. Наводити одяг в порядок потрібно у кілька етапів.
Вам знадобиться
 • - засіб для зняття лаку без ацетону;
 • - ватяні диски;
 • - господарське мило;
 • - пральний порошок;
 • - відбілювач;
 • - бензин;
 • - винний спирт або перекис водню;
 • - бензин.
Інструкція
1
Візьміть рідина для зняття лаку без ацетону. Змочіть нею ватяний диск або шматочок вати і протріть маленький непомітний ділянку одягу, щоб перевірити, як реагує матеріал на хімічний склад рідини. Якщо змін у зовнішньому вигляді тканини немає (фарба не зблякла, не з'явились білі плями), обробіть ватним диском саме пляма, захоплюючи площа навколо нього.
2
Свіжа пляма від лаку промокніть на кілька раз цигарковим папером, паперовим рушником (серветкою) або чистою ганчіркою. Забрудненої стороною покладіть тканину на білий папір і протріть пляму з виворітного боку шматочком вати.
3
Якщо лак не розчиняється після обробки ватним диском, змоченим в рідині для зняття лаку , налийте на пляму цю рідину прямо з пляшки і залиште на десять хвилин. Потім замочіть одяг у воді з додаванням прального порошку або відбілювача (якщо склад тканини дозволяє використовувати його). Після замочування як слід потріть тканину шматком господарського мила. Потім виперіть та висушіть річ як зазвичай.
4
Налийте на пляму від лаку трохи винного (етилового) спирту, бензину або розведеною у воді перекису водню. Через п'ять хвилин насипте поверх плями тальк (дитячу присипку), щоб він ввібрав надлишки рідини. Потім виперіть одяг вручну, ретельно застіривая забруднені лаком ділянки.
Якщо на одяг випадково потрапили краплі лаку для нігтів, постарайтеся вивести їх якомога швидше. Ви можете привести річ у порядок самостійно за допомогою підручних засобів.
Вам знадобиться
 • - скипидар;
 • - очищений бензин;
 • - ацетон або рідина для зняття лаку;
 • - паперові серветки;
 • - товчений крейда;
 • - уайт-спірит.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що не кожна тканина може витримати обробку розчинником. Тому перед тим як приступити до виведення плями, переконайтеся, що даний засіб не пошкодити структуру і колір матеріалу. Нанесіть пару крапель розчинника на непомітний ділянку одягу, наприклад, шов, і почекайте 5-10 хвилин. Якщо після закінчення цього часу нічого страшного не сталося, приступайте до безпосередньої чищенні.
2
Використовуйте скипидар або очищений бензин. Прикладіть з виворітного боку плями паперову серветку. Потім змочіть ватяний диск в розчиннику і притисніть до забруднене участку. Зачекайте 15 хвилин, при цьому не допускайте повного висихання тампона. Промийте слід від плями під струменем проточної води. При необхідності можете повторити дії.
3
Промокніть свіжі сліди від лаку паперовим рушником або серветкою. При цьому намагайтеся не розтирати пляму, інакше вивести його буде складніше. Потім прикладіть з виворітного боку білу тканину. Змочіть ватяний диск в ацетоні або рідини для зняття лаку. Акуратно обробіть забруднену ділянку від країв до середини. Потім прополощіть тканину в проточній воді і виперіть як звичайно.
4
Виведіть пляма від лаку з білих тканин за допомогою суміші з очищеного бензину і товченої крейди, узятих в пропорції 1: 1. Нанесіть отриману масу на забруднене місце. Дочекайтеся повного випаровування бензину та обтрусіть порошок щіткою для одягу. Якщо з першого разу не вийшло вивести пляму, повторіть обробку.
5
Видаліть плями за допомогою уайт-спіриту. Змочіть ватяний або марлевий тампон в даному засобі і просочіть краплі лаку. Через 10-15 хвилин протріть забруднення від периферії до центру. Потім прополощіть одяг у проточній воді. Заперіть сліди від плям з плямовивідником або господарським милом. Для чистки білих речей використовуйте кисневий відбілювач.