Як виступати з мікрофоном.

Деякі люди піддаються непотрібному хвилюванню, виступаючи на публіці. Але коли доводиться використовувати ще й мікрофон, емоції посилюються. Щоб заспокоїтися, потрібно дізнатися основні правила роботи з пристроєм.
Інструкція
1
Постарайтеся заздалегідь дізнатися, як вмикається мікрофон. Щоб перевірити, чи працює він, не бийте по ньому пальцем і не говорите «раз-раз» - краще привітайтеся з публікою. Це буде уместней, а по їх реакції відразу зрозумієте, чують вони вас чи ні.
2
Тримайте мікрофон правильно: всі пальці повинні стикатися з ним, але не намагайтеся обхопити його долонею. Чи не відстовбурчуються мізинець, опустіть і розслабте лікоть. Відстань між губами і мікрофоном повинна дорівнювати трьом пальцям. Приставте долоню ребром до губ і орієнтуйтеся на безіменний палець. Не тримайте мікрофон ближче, щоб не виходили малоприємні звуки від букв «б» і «п». Не тримайте пристрій занадто далеко, інакше голос буде негарним. Дотримуйтеся дистанції впродовж всього виступу, зберігаючи її при нахилах і рухах голови.
3
Дізнайтеся заздалегідь, де знаходяться динаміки. Намагайтеся не направляти мікрофон в їх сторону, щоб не вийшов різкий несамовитий звук. Якщо захопилися і не помітили, як вийшла така ситуація, направте мікрофон в іншу сторону, і звук припиниться.
4
Якщо у вас невеликий досвід роботи з мікрофоном , намагайтеся менше рухатися. Ви можете заплутатися в довгому шнурі і спіткнутися. Якщо почнете переміщатися, неробочої рукою (в якій немає мікрофона) притримуйте і направляйте шнур в сторону.
5
Репетируйте виступ вдома, використовуючи як мікрофона банан, до якого можна для реалістичності прикріпити шнурок. Навчіться правильно тримати «мікрофон» - потренируйтесь перед дзеркалом, щоб виглядати красиво. Ходіть по кімнаті, витончено поправляючи шнур і не втрачаючи візуального контакту з «аудиторією».
6
Підійдіть після репетиції до організаторів і попросіть включити пристрій. Походіть з ним по сцені, звикнете до відчуттів, знайдіть кнопку включення. Поговоріть в нього, щоб звикнути до свого голосу, який чути з динаміків.