Як вибрати гальмівну рідину.

Виробники гальмівних рідин пропонують широкий асортимент товару. Однак покупцеві буває досить важко вибрати продукт належної якості. Щоб полегшити процедуру покупки, необхідно звернути увагу на декілька основних пунктів.
Інструкція
1
При покупці гальмівної рідини не слід спиратися на чиїсь поради та рекомендації. Справа в тому, що існує спеціальна інструкція по експлуатації автомобіля (там виробником вказується стандарт ТЖ), на неї ви і повинні орієнтуватися. Зазначений там стандарт буде оптимально підходити для гальмівної системи саме вашого авто. Всього подібних стандартів два - це DOT, що розшифровується як Department of Transportation, і SAE J1703. Проте варто відзначити, що найбільш часто використовуваним є все ж перший із них.
2
Найголовніше - це не шкодувати коштів на покупку хорошою гальмівної рідини. При виборі продукту упевніться, що він виготовлений у відповідності зі всім стандартами якості. Упаковка ТЖ повинна бути герметичною (на це вкаже те, що при легкому здавлюванні з боків упаковка пружинить). Краще всього, якщо під кришкою буде мембрана з фольги: вона не пропускає воду. Крім того, сама рідина повинна бути без осаду і прозорою. Серед іноземних фірм, що випускають такі продукти, можна назвати Castrol, Lockheed, ZIC, Shell і деякі інші. Всі перераховані компанії дають кожній ТЖ своє позначення згідно класифікації DOT. Російські компанії випускають товари, що задовольняють вимогам тільки DOT3 і DOT4. Їм будуть відповідати такі рідини як «Томь» і «Нева», а також «Роса».
3
Чим вище класифікація DOT, тим вище буде і ціна гальмівної рідини. Однак майте на увазі, що дешевий продукт може доставити вам багато проблем. Справа в тому, що така ТЖ буде занадто гигроскопичной (тобто вона може легко притягувати і поглинати воду). Ця сама волога, потрапивши в рідина , принесе з собою і забруднення. Крім цього, внутрішні поверхні магістралей і циліндрів будуть постійно піддаватися корозії.
Корисна порада
Не забувайте, що ТЖ DOT3 небезпечна для фарби кузова: при попаданні вона роз'їдає її.