Як можна здати товар без чека.

Повернення товара тільки при наявності упаковки та касового чека - таке формулювання звучить звично для більшості споживачів. Однак є ті, хто знають, що бракований товар можна повернути продавцеві, навіть не маючи на руках чека, що підтверджує покупку.
Інструкція
1
Хочете повернути товар без чека - згадайте, як давно ви його придбали. Чи не вподобану річ можна принести назад у магазин протягом двох тижнів після покупки. Але за умови схоронності упаковки і товарного вигляду виробу. Це значить, що річ не повинна бути ношеного або використаної навіть одного разу. Повернути браковану покупку за законом ви можете протягом місяця. А для деяких видів товара термін повернення продовжується до 2 років.
2
Стаття 25 закону «Про захист прав споживачів» говорить, що ви можете навіть за відсутності касового чека сміливо звертатися в магазин, щоб здати що не підійшов вам товар. Однак щоб вас сприйняли всерйоз, з вами повинен бути свідок того факту, що ви зробили покупку саме в цьому магазині. Це може бути як ваш друг, так і родич, який допомагав вам вибрати річ і запам'ятав сам факт покупки.
3
Якщо свідків немає, як доказ підійдуть фірмова упаковка магазину (пакети тощо), лейбли і бирки і т.п. Підійде також серійний номер виробу, зафіксований в сертифікатах магазину. Загалом, постарайтеся використовувати будь-яку максимально доступну інформацію, щоб довести, що річ була придбана в даному магазині.
4
Простіше доводиться тим, хто оформляв покупку через інтернет. Адже перед тим, як покупець отримає своє замовлення, всі дії, пов'язані з ним (доставка, оплата і т.д.), фіксуються в інтернет-листуванні з замовником. Зазвичай лист від продавця включає в себе серійний номер виробу або його артикул, розмір, колір, модельний ряд і т.д. І навіть якщо чек у вас не зберігся, ви легко можете спиратися на ці електронні дані.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що є ряд товарів, які повернути не можна, навіть процитувавши персоналу торговельної точки весь закон «Про захист прав споживачів». До цього переліку входять товари особистої гігієни; складна електронна техніка, наприклад, комп'ютер; парфумерія та косметика; лікарські та інші медичні препарати; білизна; панчішно-шкарпеткові вироби; коштовності; текстиль; побутова хімія; автотранспорт; побутова меблі; зброю; тварини і рослини; технічно складна апаратура.
Корисна порада
Якщо товар був придбаний вами напередодні повернення, а адміністрація магазину не хоче йти назустріч, ви можете на законних підставах зажадати, щоб зняли касу за минулий день. Касові апарати дублюють кожен чек, тому ви легко зможете знайти брата-близнюка свого загубленого фінансового документа.