Як варити рис в каструлі. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Розсипчастий варений рис - одне з найбільш популярних страв у всьому світі. Такий продукт смачний як гарнір і хороший сам по собі. Однак приготувати рис так, щоб він не склеївся в каструлі при варінні, у початківців кулінарів виходить не відразу.
Вам знадобиться
  Інструкція
  1
  Відміряйте за допомогою кухонних ваг або «на око» необхідну вам кількість рис а. Врахуйте при цьому, що на одну порцію зазвичай використовують 70-100 г цієї крупи.
  2
  Промийте ретельно відведені кількість рис а. Для цього помістіть зерна у велику ємність і додайте холодної води в 2-3 рази більше, ніж самої крупи. Добре прополощіть рис круговими рухами, а воду злийте. Проробіть це не менше 2-х разів (фахівці -кулінари зазвичай рекомендують трьох- чотириразове промивання рис а).
  3
  Спосіб 1 Налийте в каструлю потрібну кількість холодної води, посоліть її і доведіть до кипіння. Вода для варіння використовується в кількості, яка в 2,5-3 рази перевищує кількість рис а.
  4
  Додайте в киплячу воду рис і дайте вмісту каструлі закипіти на великому вогні (або вибрати інший тип максимальне значення нагріву конфорки на електричній плиті).
  5
  Перемішайте рис і відразу ж зменшіть силу вогню до мінімальної позначки, при якій кипіння триває. Накрийте каструлю кришкою і не перемішуйте рис при варінні, інакше він може злипнутися.
  6
  Варіть рис овую крупу до готовності. Цей час зазвичай становить від 15 до 25 хвилин, залежно від самого рис а (від його сорту, пропарений він попередньо виробником чи ні і інших властивостей). Якщо рис ще не готовий, а вода вже википіла, то акуратно ложкою, дістаючи до самого дна каструлі, відсуньте крупу в декількох місцях і додайте в отримані поглиблення потроху гарячої води. Каструлю знову накрийте кришкою.
  7
  Спосіб 2Налейте в каструлю холодної води в 2 рази більше, ніж отмеренное вами кількість рис а. Воду посоліть за смаком.
  8
  Покладіть в каструлю з водою промитий рис , поставте каструлю на плиту і доведіть її вміст до кипіння на максимальному вогні.
  9
  Перемішайте рис після закипання води і трохи зменшіть вогонь конфорки, не доводячи його до середніх значень: нехай вогонь буде сильним, але не максимальним на всьому протязі процесу варіння.
  10
  Варіть рис до готовності (близько 20-25 хвилин). Так як рис ові зерна містять деяку кількість крохмалю, то вам слід періодично перемішувати цю крупу в процесі її варіння, інакше рис сліпнется і не буде розсипчастим.
  11
  Спосіб 3Сваріте розсипчастий рис в пакетиках. Для його варіння закип'ятіть в каструлі вказане виробником на пачці кількість води (зазвичай це не менше 1 л на 1 пакетик, який містить 100 г рис а). Воду підсолити за смаком.
  12
  Помістіть в каструлю з киплячою водою пакетик з рис ом і варіть на великому вогні 20-25 хвилин.
  13
  Дістаньте за допомогою вилки або ложки пакет з готовим рис ом з води, дайте стекти зайвої рідини, розріжте пакетик і викладіть в тарілку необхідну кількість розсипчастого рис а.