Як відновити стаж.

Кожен працівник колись стане пенсіонером. Розмір майбутньої пенсії залежить не тільки від величини заробітків в минулі роки, але і від страхового стажу - сумарною тривалості періодів роботи. Самий достовірне джерело для підрахунку стажу - трудова книжка. Трапляється, що вона загублена або в ній погано читаються записи через псування. Як підтвердити стаж?
Інструкція
1
Якщо ви втратили або зіпсували трудову книжку, зверніться до роботодавця за останнім місцем роботи. Він повинен підготувати дублікат. Якщо трудова книжка просто зіпсована (порвалася, пошкоджена вогнем, водою), необхідно тільки переписати всі записи з пошкодженого варіанта на сторінки нового бланка.
2
Якщо ви втратили документ, вам доведеться звернутися до всіх попередніх роботодавцям. За місцем проживання це зробити простіше. В інші місцевості, де працювали раніше, треба буде звертатися з письмовими запитами до відповідних організацій, органи управління.
3
Для підтвердження трудового стажу можуть бути пред'явлені такі документи: - трудові договори; - довідки з місць роботи; - довідки державних або муніципальних архівів; - виписки (копії виписок) з наказів (прийом на роботу, звільнення); - особові рахунки, відомості (видача зарплати); - рішення судів по встановленню трудового стажу .
4
Якщо мала місце масова втрата трудових книжок унаслідок надзвичайних обставин (наприклад, природні пожежі останніх років), за процедурою відновлення стажу діють особливі правила. Так за листом Міністерства охорони здоров'я Росії N 12-3/10/2-6752 від 6 серпня 2010 р факт роботи на тому чи підприємстві підтверджується особливою комісією, що створюється органами виконавчої влади суб'єктів РФ.
5
До складу комісії включаються представники роботодавця, члени профспілок, інші зацікавлені особи. При цьому використовуються різні довідки, профспілкові документи, розрахункові книжки, показання свідків. При показаннях свідків потрібна явка (письмові свідоцтва) мінімум двох осіб-колег по роботі. Вони повинні підтвердити факт наявності трудового стажу свого товариша по службі в судовому порядку (це правило діє і в інших випадках).
6
Члени комісії збирають відомості для записів, які будуть зафіксовані в оновленій трудовій книжці: про періоди роботи, посадах. Ними видається відповідний акт. Отримавши даний документ, роботодавець оформляє дублікат трудової книжки на його підставі. Створення другого варіанта трудової книжки по суті збігається з правилами оформлення первинного документа.
Зверніть увагу
Інформація на титульному аркуші вписується за даними на момент оформлення дубліката, а не на день видачі первісної трудової книжки. Наприклад, ви вже поміняли прізвище, отримали більш високу професійну освіту. Записи повинні бути свежімі.Еслі ви новий працівник, який втратив трудову книжку, ваш новий роботодавець не зобов'язаний її відновлювати. Ви просто оформляєте нову трудову, в якій записом №1 буде робота в даній організації.
Корисна порада
В ряд нормативних документів з обчислення стажу періодично вносяться зміни. Так в страховий стаж дружин військовослужбовців став зараховуватися період проживання в місцевостях, де до 1 січня 2009 р вони не мали можливості трудоустройства.Еті періоди підтверджуються спеціальними довідками військових частин, військових комісаріатів, інших організацій. Довідки видаються строго на підставі особистих справ військовослужбовців яких документів, що підтверджують реєстрацію за місцем проживання, місцем перебування, а також на підставі трудових книжок подружжя військовослужбовців.