Як прикрасити весільний коровай. Як ляти квітни на весільний коровай.

Прикраси на весільному короваї, який пекли, можливо, ще в язичницькі часи, мають свій глибинний зміст. Колосся пшениці, квіти і листя калини, Сонце і Місяць, зірки, лебеді, пташки, коники і пр. Є давніми символами любові і вірності, нерозлучності молодої пари, родючості, достатку. Розташувавши ці фігурки на короваї, ви робите його не тільки унікальним по виконанню і красивим, але і бажаєте молодим щастя.
Інструкція
1
Прикраси на короваї розміщують двома способами. Помістити різні фігурки на його поверхню ви можете або відразу перед випічкою, або за 10-15 хвилин до того, як він буде остаточно готовий. У другому випадку маленькі фігурки НЕ распливутся і вийдуть більш чіткими. Але чітко окреслені прикраси можна отримати також, якщо ви будете використовувати для їх виготовлення не таке ж дріжджове тісто, як для короваю, а спеціальна, декоративне, більш податливе в ліпленні, або прісне, як для пельменів, а також пісочне.
2
Прикріплюйте прикраси з допомогою яєчного білка або невеликих дерев'яних шпаг. Щоб ваші прикраси відрізнялися за кольором від поверхні короваю, надаючи йому ще більш ошатний вигляд, спробуйте підфарбувати тісто. Це можна зробити, використовуючи гречану або житню муку, а також додавши в нього палений цукор, какао, паприку (солодкий перець у порошку), куркуму.
3
Коли ви укладете коровай на деко, можна відразу ж обернути його сплетеної косою. Це додасть виробу більш урочистий і об'ємний вигляд, а також не дозволить тесту розплився. Для виготовлення косички приготуйте три або чотири джгута довжиною в два з половиною рази більше довжини окружності короваю. Один їх кінець зліпіть разом, а потім плетіть звичайну косу. Якщо матеріалу буде багато, зайвий можна відірвати. Кінець косички красиво загніть і прикріпіть до короваю дерев'яною шпажкою.
4
Щоб зробити з тіста троянди, виріжте кілька тонких кружечків. Три або чотири таких гуртка накладіть одним краєм один на одного, загорніть їх рулетиком і в центрі притисніть пальцями. Коли ви розірвете цей рулетик навпіл, у вас вийде дві трояндочки. У кожній з них розкрийте пелюстки. Можна зробити трояндочку і по-іншому. Для цього ви берете один кружечок і скачує його в рулетик. Потім візьміть інший гурток і загорніть в нього перший «рулетик», трохи відгинаючи край пелюстки. Так само навертаються та інші кружечки, поки не отримаєте пишну трояндочку.
5
Для отримання листочків розкачайте тісто і виріжте з нього ромбики. А потім ножем по краях зробіть невеликі надрізи «ялинкою». Видавіть або намалюйте ножем прожилки листочків.
6
Зірочки з тіста можна отримати так. Виріжте трубочкою кружки діаметром півтора-два сантиметри. Ножем або ножицями на кожному гуртку зробіть радіальні надрізи. Потім ці надрізи розгорніть під кутом 45 градусів.
7
Обов'язковий елемент прикраси короваю - колосся пшениці. Зробити їх теж неважко. Для цього візьміть шматочок тіста і розкачайте його жгутиком. Один кінець не розгортає, залишивши більш товсту «ковбаску». Тонкий кінець буде злаковим стеблом, а товстий ви радіально, по колу, надщіпиваете ножицями, роблячи цю частину схожою на колосок з зернами. Надщіпивать тісто можна вже після того, як ви укладете ваш «колосок» на коровай .
8
Пташку для прикраси роблять так. Розкачайте тісто смужками довжиною приблизно три сантиметри і товщиною в півсантиметра. Зауважте смужку вузликом. З одного краю вузлика зробіть дзьобик, а з іншого - хвостик (пріплюсніте тісто). Виконайте на хвостику надрізи ножицями («пір'ячко»). По краях вузлика зробіть надсечкі.
9
Лебедя спробуйте виліпити таким чином (їх, звичайно, на короваї повинно бути два). Розкачайте шматочок тіста так, щоб у вас вийшов джгутик завдовжки 5-6 см, на одному кінці якого був овал (майбутнє тулуб), а на іншому - кулька (головка з дзьобом). Виліпите дзьоб, потім пріплюсніте овал, зробіть на ньому хвостик і надсечкі-пір'ячко по всьому тулубу. Коли будете викладати фігурку на деко або поверхню короваю, красиво зігніть лебедю шию.
10
Це основні елементи прикраси короваю. Але ви можете фантазувати, вставляючи та інші фігурки - кільця, конячок, корівок і т.д. У кожному регіоні Росії і до цих пір існують свої особливості в оформленні весільного паски. Тільки не забудьте доповнити його плодами і гілочками горобини і калини. Їх можна теж зробити з тіста, але якщо ви знайдете справжні і прикрасите ними свій виріб, буде ще краще.