Як вставити нову лампочку.

Щоб замінити перегоріла лампочку , не обов'язково викликати електрика. Ви впораєтеся з цією проблемою самостійно. Головне - не забувати про техніку безпеки і заздалегідь придбати відповідну лампу потрібного типу.
Вам знадобиться
  • - нова лампа;
  • - гумові рукавички;
  • - серветка з тканини;
  • - плоскогубці.
Інструкція
1
Перед тим як вкрутити нову лампочку , відключіть електрику в квартирі, повернувши відповідний тумблер в щитку. Клацніть вимикачем - якщо світло не загоряється, можете приступати до роботи. Якщо ви міняєте лампу в бра або торшері, вийміть вилку з розетки. При необхідності зніміть з електроприладу абажур або приберіть підвіски.
2
Перш ніж вставити нову лампу, викрутити стару. Не беріться викручувати гарячу лампочку - почекайте, поки вона охолоне. Надіньте гумові рукавички - так ви не травмуєте руки, якщо скло випадково лопне. Трапляється, що цоколь пригорає до патрона. Щоб витягти його, притримуйте патрон вільною рукою і акуратно вигвинчуйте лампу. Якщо вона лопнула, скористайтеся плоскогубцями. Акуратно тримаючи ними край цоколя, вигвинтите його. Не поспішайте - в поспіху можна пошкодити патрон.
3
Підберіть підходящу лампочку . Ви можете вибрати лампу розжарювання або більш сучасний енергозберігаючий варіант. Для відкритих люстр і бра підійдуть матові лампи, для світильників, що імітують свічники - моделі у вигляді свічок. Головне - щоб цоколь нового приладу підійшов до розмірів патрона. Якщо ви сумніваєтеся, який розмір вибрати, візьміть в магазин лампочку і попросіть консультанта підібрати потрібний варіант.
4
Особливо уважно вибирайте лампочки для вузьких світильників з абажурами з паперу або пластика. Для них потрібні подовжені галогенні лампи. Звичайні гріються моделі можуть пропалити або деформувати абажур.
5
Укрутите лампу, акуратно тримаючи її за основу. Не беріться за електроприлад мокрими руками. Для більшої безпеки можете надіти рукавички. Щільно зафіксуйте цоколь в патроні. Якщо лампа не буде укріплена рівно, контакту не відбудеться і світло не загориться. Особливо акуратно вставляйте галогенну лампу, яка не має захисного скла. Її краще брати тканинною серветкою, щоб не залишати на поверхні відбитків пальців.