Як висловити повагу.

Людина на своєму життєвому шляху спілкується з тими, кому він багато чим зобов'язаний, до кого відчуває щире, глибоке повагу . Перш за все, звичайно, це його батьки. Такі люди можуть бути також серед його шкільних вчителів, викладачів в інституті, начальників, товаришів по службі, друзів, або просто хороших знайомих. Як же дати зрозуміти їм, що ви високо цінуєте їх, вдячні за те, що вони для вас зробили?
Інструкція
1
Не скупіться на добрі слова, похвали. Адже, як кажуть, «добре слово і кішці приємно», що вже говорити про людей. Не забувайте щиро дякувати їм за увагу та турботу, виявляйте цікавість до їхніх справах, хваліть за досягнення, успіхи. Але, звичайно, заглиблюватися в іншу крайність, на межі лестощів, підлабузництва, теж не слід, завжди пам'ятайте про розумну міру.
2
Втім, ще в Біблії добре сказано: «Судіть не за словами, а за справами». Тому, крім добрих слів, не забувайте підтверджувати своє повагу справами. Посильна допомога, надана вчасно, поздоровлення з ювілеєм, надруковане в місцевій газеті, подарунок, підібраний зі смаком, запрошення на сімейне торжество. Способів багато, і кожен з них послужить хорошим доказом вашої шани.
3
Якщо мова йде про людину, яка набагато старше вас, намагайтеся при спілкуванні з ним особливо ретельно дотримуватися правил хорошого тону: будьте бездоганно ввічливі, уважно вислухайте, пропонуйте допомогу: наприклад, подайте йому руку при виході з транспорту (автобуса, тролейбуса, трамвая), запропонуйте донести до будинку ношу і т.д. Проявіть терпіння і делікатність, якщо літня людина не відразу підбере відповідні слова в розмові або навіть почне говорити явну нісенітницю. На жаль, ці особливості часто властиві поважному віку. Не смійтеся, не переривайте його на півслові.
4
У кожному разі, для того щоб висловити повагу до людини, досить дотримувати декілька нескладних загальноприйнятих правил. По-перше, спілкуватися з ним чемно. По-друге, чітко розуміти, що кожен - самостійна особистість, і має право на свою думку, погляди, смаки, звички і навіть помилки. По-третє, не вважати свою думку, смаки, звички і т.п. єдино правильними і гідними наслідування. Ось тоді ви можете бути впевнені: ніхто і ніколи не поскаржиться на нешанобливе ставлення з вашого боку.