Як вести круглий стіл.

Круглий стіл є розмову у формі дискусії по заданій темі, в якій кожен учасник висловлює свою думку. В ході заходу присутні мали прийти до певної єдиної позиції, яка влаштовує всіх. Вести круглий стіл покликаний спеціальна людина, що не бере участь в дискусії.
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - тематика бесіди;
  • - канцтовари (блокноти, ручки).
Інструкція
1
Підготуйте приміщення і необхідні канцтовари для всіх учасників. Незважаючи на назву заходу, стіл не обов'язково повинен бути круглим. Важливо, щоб учасники дивилися один на одного, а це можна робити і за овальним, і за квадратним стіл ами. Придбайте необхідну кількість блокнотів і ручок, такий набір повинен лежати перед кожним присутнім.
2
Визначте склад учасників. У нього повинні входити рівноправні члени одного колективу або суспільства. Наприклад, керівники відділів, директори фірм або представники різних комітетів. Тобто учасники повинні бути рівноправні, саме це передбачає круглий стіл .
3
Не втручайтеся в розмову. Роль ведучого не передбачає участі в дискусії, тому не висловлюйте свою думку, утримуйтеся від коментарів з приводу слів учасників.
4
Керуйте дискусією, спрямовуючи її в потрібне русло. Це і є ваша головна мета. Дотримуйтеся тематики, зупиняйте учасників тоді, коли вони відходять від теми розмови. Пауза потрібна і в моменти надмірного напруження.
5
Намагайтеся дати слово кожному. Ніхто не повинен залишитися осторонь, раз вже він був запрошений на бесіду. Тому пропонуйте висловитися тим, хто особливо мовчазний, зупиняйте тих, хто дуже багато говорить.
6
Якщо круглий стіл буде відбуватися відкрито, варто подумати про місця для слухачів, а також про майданчик для телекамер. Остання повинна бути розташована так, щоб з неї проглядався весь стіл . Особа кожного учасника має бути видно з позиції камер.
Зверніть увагу
Роль ведучого бажано відвести сторонній людині, яка не має відношення до компанії (якщо круглий стіл проводиться з приводу внутрішніх питань фірми). Не варто призначати ведучим керівника організації або одного з учасників дискусії.
Корисна порада
Забезпечте комфорт учасникам круглого столу. Крім блокнотів і ручок, потрібно поставити перед кожним склянку води. Розставте кілька пляшок чистої води по всьому столу так, щоб кожен міг до них дотягнутися.