Як збити яйця в піну. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Збиті яйця використовуються в багатьох кулінарних рецептах, але саме приготування має певну специфіку. Якщо з яєць не вийде піна, то і про смачну випічці можна буде забути. На практиці освоїти цю науку не так вже й складно, до того ж до послуг сучасних господинь представлена різна побутова техніка, що полегшує процес.
Вам знадобиться
    • Яєчні білки;
    • цукор;
    • сіль;
    • міксер.
Інструкція
1
Перед тим як збити яйця в піну, необхідно відокремити жовтки від білків. Робіть це дуже акуратно, так як присутність в білках навіть маленьких частинок жовтка може перешкоджати взбиванию.
2
Яйця беріть свіжі: якщо вони пролежали в холодильнику вже місяць, то піна може не піднятися.
3
Перед тим як приступити до збивання, білки повинні зігрітися до кімнатної температури, так як в холодному вигляді піна утворюється повільніше.
4
Візьміть чисту суху посуд, викладіть в неї білки. Якщо на стінках посуду залишиться волога або сліди жиру, то збитий білок із цукром не вийде.
5
Збивайте яйця за допомогою міксера з насадкою з тонкого дроту. При відсутності міксера збивайте білки віночком, але це заняття більш трудомістке. Полегшує процес збивання маленька щіпка солі, додана до білків на самому початку.
6
Починати процес потрібно з малих оборотів, поступово нарощуючи інтенсивність обертання. Якщо почати збивання з високих обертів відразу, білки можуть залишитися рідкими. Спочатку збивайте білки без цукру і лише коли вони почнуть підніматися, поступово додайте цукор.
7
Збиті яйця найкраще виходять з цукровою пудрою, а не з цукром, так як останній може опускатися на дно і погано розчинятися.
8
Додавайте цукор у міру розчинення в білку попередньої порції.
9
Свідченням готовності білків є ступінь їх густоти. Якщо процес вдався, то піна має щільну консистенцію і з посуду білки можна діставати лише ложкою. Самі вони з чаші для збивання НЕ вивалюються навіть у тому випадку, якщо перевернути її вмістом вниз.
Корисна порада
Чи не рекомендують збивати яйця, які були щойно знесені. У них щільність білка вище і збивати їх важче. Втім, настільки свіжі яйця доступні лише тим, хто має власне господарство, тоді як при покупці яєць в магазині потрібно звертати увагу на те, щоб яйця не були занадто старими.