Як надіти шлею на кішку. Як надіти поводок на кошеня в картинках.

Привчити кішку до прогулянок по вулиці можна, але вам доведеться проявити терпіння і навички дресури. Найголовніше, підібрати зручний нашийник, в якому кішці буде комфортно і безпечно ходити. А ось наряди для прогулянок кішкам знадобляться тільки при температурі нижче 10 градусів морозу.
Інструкція
1
Оберіть правильний нашийник. Для кішок найзручніше шлейка. Вона зроблена у вигляді подвійного нашийника на ремінцях, один з яких надівається на шию, інший пропускається під тулубом кішки. Повідець кріпиться до нашийника, який проходить по спині тварини. Перебувати в шлеї зручніше і менш болісно для кішки. Адже коли ви тягнете її, ви не здавлюєте їй горло. Шлейка повинна бути зроблена з шкіри або шкірозамінника, ремінці - з металу. Тканинні (брезентові) шлейки не надто зручні у використанні, більш жорстко тиснуть на кішку , і з них легко вибратися. Також зовсім не підходять кішкам класичні нашийники, які охоплюють лише область шиї. Такий нашийник легко зісковзує, а якщо він сильно затягнутий, можна травмувати тварину.
2
Привчайте кішку до ходіння на повідку з самого раннього віку. Але навіть у кошенят надягання повідка не повинно перетворюватися в гру. Кішка повинна розуміти, що поводок необхідний, щоб вона ходила в ньому за господарем. Кошенята же починають в ньому падати і намагаються вхопитися за поводок для гри. Піднімайте кошеня і показуйте, що треба йти, навіть якщо він починає упиратися лапами в підлогу. Проїхавши таким чином пару метрів, він встане на лапи і сам зрозуміє, що йти набагато зручніше.
3
Перший час надягайте нашийник і вчіть ходити в ньому кішку тільки вдома. Перше знайомство з вулицею має статися, коли кішка перестане бурхливо протестувати проти надягання шлейки. Якщо йдеться про кошеня, то перший раз вийти з ним на вулицю можна після третьої планової вакцинації.
4
Першу прогулянку зробите в сухий теплий день. Спочатку тримаєте кішку на руках, дайте їй принюхатися до нових запахів і озирнутися. Потім відпустіть на траву. Зазвичай кішки тут же лягають в знак протесту. Дайте їй трохи полежати. Але потім потягніть за поводок, щоб вона встала і пішла. Уникайте зустрічей з собаками - беріть кішку на руки і йдіть в безпечне місце. Не йдіть далеко від дому - перша прогулянка повинна бути ознайомчої і не перетворюватися в марафон.
5
Для того щоб кішка звикла до прогулянок, виходьте на вулицю кожен день, приблизно в один і той же час. Але якщо через пару місяців кішка так і не звикне до ходіння на повідку, не мучте тварину. Все-таки відсутність покори та відрізняє кішок від собак.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WnCbii462s8
Якщо ви вирішили дати можливість вашому коту досліджувати світ за межами будинку, але як і раніше, дуже боїтеся, що він загубиться чи потрапить під машину - придбайте йому спеціальну шлею для прогулянок. Таку конструкцію можна придбати практично в будь-якому зоомагазині. Одягнути шлею на свого улюбленця не складе великої праці.
Інструкція
1
Виберіть підходящу шлею . Слід знати, що у кішок, у відмінності від собак, м'язи шиї достатньо слабкі. Тому, якщо ви вирішили вигулювати вашого улюбленця «під наглядом» необхідно вибирати саме шлею , а не нашийник. Будь-хто, навіть самий м'який, нашийник може заподіяти коту біль. Віддавайте перевагу шлейки, зробленим з бавовни або нейлону - шкіряна «збруя» може виявитися занадто важкою для тварини.
2
Уважно розгляньте шлею . Як правило, вона складається з замкнутого кільця, яке пов'язане з ремінцем. Розміри даного кільця регулюються. Повідець кріпиться до даної «конструкції» за допомогою карабіна.
3
Візьміть кота і акуратно просуньте його голову в кільце. При цьому кільце має опинитися на шиї у тварини. Розгорніть шлею таким чином, щоб з'єднує перемичка розташувалася на горлі. Переконайтеся в тому, що петля для кріплення карабіна розташована на загривку кота.
4
Пересуньте ремінець шлейки і розширте простір між кільцем і перемичкою.
5
Акуратно протягніть праву лапу тварини в проміжок між кільцем і ремінцем. При цьому шлейка повинна охопити лапу кота, а перемичка виявитися у нього на грудях.
6
Заведіть вільний кінець ремінця під ліву лапу кота і застебніть його. Поставте кота на підлогу. Просуньте палець між кільцем, лежачим на шиї тварини, і його горлом. Переконайтеся в тому, що шлейка не заважає коту дихати і, в той же час, не дасть йому вивернутися. Поправте перемичку і перевірте надійність фіксації правої лапи. Затягніть ремінець. Слід врахувати, що якщо шлейка буде застебнута занадто вільно, то тварина просто вивернеться з неї. Тому перш ніж виводити свого улюбленця на прогулянку в новому «обмундируванні», необхідно ще раз переконатися в надійності конструкції.
7
Слід знати, що привчати кота до нової «амуніції» необхідно поступово. На першому етапі шлейка одягається на короткий час і тільки в межах будинку. Тільки після того, як кіт почне відчувати себе вільно, можна виводити його на першу прогулянку.