Як лікувати фіалки.

При неправильному догляді і недотриманні агротехніки вирощування фіалки можуть вражати шкідники та хвороби. Для профілактики і боротьби з ними потрібно використовувати спеціальні препарати і дотримуватися запобіжних заходів.
Вам знадобиться
  • - препарати для боротьби зі шкідниками.
Інструкція
1
сенполії, або фіалку, може вражати цикламенів, або суничний кліщ. Помітити ви його можете за зовнішнім виглядом фіалки . У центрі розетки з'являться дрібні, зігнуті і деформовані листочки, підстави листя покриваються дрібним білим нальотом, черешки коротшають. Якщо своєчасно не обробити рослина, точка росту відімре, і сенполія загине. Для обробки використовуйте препарати під торговими назвами: «Вертімек», «Інта-Вир», «Неорон», «Фитоверм». Окропити зовнішню і внутрішню сторону рослини з розпилювача.
2
При хвороби, викликаної червоним павутинним кліщем, ви помітите дрібні червоні або бурі точки, які завжди оточені павутиною. Листя у фіалки деформуються і повністю засихають. Обробку проводите за допомогою зазначених препаратів або «Агравертін».
3
Захворювання фіалки , викликане галловой нематодою, повністю деформує рослина, сповільнює ріст, листя стає дрібним, при огляді грудки землі в горщику виявляються маленькі намистинки шкідника, перевага паразитуючого на коренях. Для лікування сенполії повністю викопайте рослина, промийте коріння водою, стару землю знищіть, горщик промийте, пересадите фіалку в дезінфікувати новий грунт.
4
Самое страшне захворювання фіалки відбувається через ураження рослини листової нематодою. На листках з'являються світлі зелені плями у вигляді гороху, точка росту загниває, рослина буріє. Методів лікування не існує. Вам доведеться спалити сенполію разом з горщиком і землею.
5
Тли вражають фіалку, висмоктують соки з рослини, що призводить до засихання і загибелі. Для боротьби використовуйте «Інта-Вир», «Агравертін», «Фитоверм», «Іскру», міцний настій деревної золи або тютюну.
6
Маленькі крилаті комахи, або трипси, з'являються з яєць, дорослі особини стрибають і можуть вразити всі поруч стоять квіти. Якщо ви виявили маленьких білих трипсів, негайно обробіть всі рослини «Фітофермом» або «Агровертіном».
7
При ураженні борошнистими червцями фіалка засихає і гине. Огляньте рослина, ви виявите маленькі грудочки на увазі пушинок, які в основному вражають корінь і основу. Проведіть обробку одним із зазначених препаратів.
8
Також фіалку можуть вражати сциарід, подури, щитівки. Для боротьби з ними використовуються «Агровертін», «Інта-Вир»,
9
Для лікування фіалки від борошнистої роси, сірої гнилі застосовуйте «Фундазол» або купите в аптеці сірку в порошку і густо запилюючи рослина.
10
З метою профілактики періодично оглядайте фіалки , запилювати деревною золою, своєчасно видаляйте засохле листя не перезволожуйте рослина. Полив повинен бути достатнім, але помірним. Слідкуйте, щоб нова колекція куплених фіалок була заражена шкідниками та хворобами. Для запобігання ураження всіх фіалок нові рослини витримуйте в окремій кімнаті не менше 1 місяця.