Як можна зробити перепланування своєї квартири.

Для комфортного проживання не завжди буває достатньо провести ремонт квартири і обзавестися новими меблями. Часом зміна планування стає єдиним рішенням для поліпшення життєвого простору. Щоб підлаштувати житлову площу під свої інтереси, необхідно вивчити особливості квартири , вибрати оптимальний варіант перепланування і отримати дозвіл на проведення робіт.
Інструкція
1
Переробіть однокімнатну квартіруІзменіть вигляд невеликої квартири можна по-різному. Це і організація другий кімнати, і перетворення квартири в студію, і розширення ванної за рахунок передпокою. Перенесіть кухонну зону в інше місце, звільнивши її площа для житлової кімнати. При наявності місця в передпокої простягніть туди комунікації і організуйте простір для приготування їжі. Зробіть форму стіни, що розділяє кімнату і кухню, овальної, і ви отримаєте функціональні зони нової конфігурації. Можна розширити ванну і туалет, якщо їх об'єднати і прихопити трохи площі передпокою.
2
Внесіть зміни в планування двокімнатної квартири Об'єднайте одну з кімнат з кухнею, і у вас з'явиться повноцінна вітальня оригінальної форми. Тут можна поставити сучасну меблі, яка гармонійно впишеться в новий простір. Змініть площа кухні, розширивши її за рахунок коридору, зберігши обидві кімнати. В цьому випадку стіну кухні перенесіть або приберіть зовсім. Щоб створити ілюзію закритої зони, обмежте місце приготування їжі перегородкою або аркою.
3
Передивіться планування багатокімнатної квартири Таке житло має великі можливостей щодо коригування простору. Основними варіантами є: освіта приміщень нової конфігурації, споруда додаткових перегородок в кімнаті з кількома вікнами і створення функціональних зон, які переходять одна в іншу. Перший передбачає знесення стін і зведення їх на новому місці, другий використовує розташування вікон для ділення великої кімнати. Якщо ви хочете організувати перетікає простір, приберіть міжкімнатні перегородки, намітьте функціональні зони і при їх обробці використовуйте матеріали різної фактури і кольору.
4
Замініть мебельЕслі ви утримуєтеся від архітектурних змін, розгляньте можливість заміни меблів. Поставте замість громіздкої ліжка або дивана крісло-ліжко або секретер, що перетворюється вночі в відкидне спальне місце - це дозволить заощадити багато корисної площі. Надайте подовженою кімнаті квадратну форму, розташувавши в однієї зі стін шафа-купе.
Зверніть увагу
Розміщення кухні на новому місці можливо, якщо у вас електрична плита, а не газова.
Корисна порада
Збільште корисну площу житла, утепливши лоджію. За вашим бажанням її можна залишити ізольованим приміщенням або приєднати до решти квартирі, прибравши віконний блок.
Перепланування в квартирах Москви з 1 грудня 2011 року було значно спрощена, згідно з Постановою уряду Москви. Тепер узгодження потрібно тільки для тих робіт, які можуть вплинути на безпеку будинку в цілому і потребують спеціальної підготовки. Все ж глобальні ремонтні роботи, зроблені до 1 грудня, підлягають «амністії».
Список перепланувань, які дозволені законом без найменшого узгодження, досить широкий. В нього не входять знос і зведення перегородок, які не є несучою конструкцією. Також сміливо можна буде встановлювати в них дверні прорізи. В список потрапило і зміна конструкції підлоги, і скління лоджії і балкона, і встановлення додаткового обладнання, яке потягне за собою збільшене енергоспоживання, а також підвищить витрату води, зміна положення опалювальних приладів і т.д. У разі, якщо власник хоче справити глобальні переробки в квартирі, йому необхідно звернутися в Мосжилинспекцию. Там для розгляду йому запропонують декілька типових проектов.Для того щоб зробити просту перепланування, достатньо буде звернутися з відповідною заявою в «Службу одного вікна» Мосжілінспекциі. Фахівці самі проведуть всі необхідні узгодження і зафіксують внесення зміни. У разі, якщо проста перепланування - це не те, що власник житлового приміщення хоче, він може використати готовий типовий проект. В жилинспекции на сьогоднішній день зареєстровано близько 130 варіантів готових перепланувань. Вони базуються на тих проектах, які вже кілька разів вибиралися і реєструвалися. Такі роботи підійдуть 70% московських будинків. Основний плюс в тому, що 55 з цих 130 варіантів не зажадають ніяких узгоджень, так як всі вони вже давно визначені, і державні органи самі внесуть всі необхідні зміни в технічну документацію. В інших випадках якесь мінімальне узгодження потрібно буде пройти. Але ця процедура проходить за спрощеною схеме.Еслі ж запропоновані варіанти власника не влаштовують, і він хоче зробити перепланування за індивідуальним проектом, йому доведеться всі роботи проводити за повною програмою. Тобто складати проект, працювати з державними та органами та контролюючими організаціями, отримувати документи від Мосжілінспекціі.Еслі же, незважаючи на такі досить ліберальні правила, москвичі будуть незаконно робити перепланування у своїх квартирах, карати їх будуть суворіше. Так, наприклад, фахівці пропонують не тільки збільшити штраф, а й зобов'язувати власника квартири повернути все в первинний стан. У разі, якщо він буде відмовлятися щось зробити, застосовувати більш серйозні санкції.