Як знайти периметр призми.

Будь геометрична фігура має кілька вимірів. Одне з них - периметр . Знайти його, як правило, найпростіше. Потрібно лише знати розмір усіх боків геометричної фігури.
Вам знадобиться
  • Лінійка, аркуш паперу, ручка.
Інструкція
1
Розберіться, що таке призма, і який вид ця геометрична фігура може мати. Врахуйте, що слово «призма» перекладається з латинської як «щось відпиляну». Цей багатогранник, завжди має дві підстави, які розташовані в паралельних площинах і є рівними багатокутниками. Вони можуть бути трикутними, чотирикутними, а також n-вугільними.
2
Запам'ятайте, що кількість інших (бічних) граней залежить від виду підстави. Якщо в підставі трикутник, бічних граней відповідно виявиться три, чотирикутник - чотири і так далі.
3
Майте на увазі, що ребра призми, які не є сторонами підстав, називаються бічними. У тому випадку, коли бічне ребро розташовується під кутом 90о до основи, призма іменується прямій. В іншому випадку - похилої. Якщо у прямій призми в підставі виявиться правильний багатокутник, вона перетвориться на правильну призму. Приклад подібної геометричної фігури - куб.
4
Щоб обчислити периметр призми, знайдіть периметр и підстав і бічних граней призми, і всі розміри складіть один з другом. Для цього виміряйте за допомогою лінійки довжини сторін (або ребра) кожної з граней. І порахуйте периметр кожного багатокутника.
5
Спростіть своє завдання. Так як розмір обох підстав однаковий, померяйте довжини ребер тільки в одного з них. Складіть розміри всіх сторін і помножте отриману суму на два.
6
Якщо у підстав є ребра рівного розміру, знайдіть кількість однакових бічних граней. Виміряйте довжини сторін однієї з цих граней, обчисліть її периметр . Помножте вийшло значення на загальне число однакових граней.
7
Окремо порахуйте периметр кожної з тих бічних граней, яка жодного разу не повторюється.
8
Складіть все пораховані периметр и - двох підстав, повторюваних бічних граней, і тих бічних граней, які не мають аналога. Загальна сума дорівнюватиме периметр у призми.
Зверніть увагу
Обчислення периметра не залежить від виду призми. Він підраховується однаково і для прямої, і для похилої призми.