Як намотувати льон на різьблення. Як герметизувати радіатор опалення.

Для того щоб досягти міцності і герметичності з'єднання, будівельники та сантехніки застосовують у своїй роботі льон або спеціальну лляну клоччя, яка намотується на різьбу стикових елементів. Щоб досягти дійсно бажаних результатів, важливо знати, як намотувати льон на різьбу правильно.
Вам знадобиться
  • - пакля (льон);
  • - силікон;
  • - сантехнічний ключ.
Інструкція
1
Підготуйте з'єднувальні елементи, попередньо зачистивши їх від іржі, якщо раптом така є. Для цього можна використовувати наждачний папір малої зернистості. Знімаючи іржу, будьте уважні, не пошкодите різьбу.
2
Візьміть паклю і відокремте від основного пучка невелику смужку волокон, яку розправте по всій довжині. Волокна має бути достатньо, щоб з'єднання вийшло щільним, але не тугим, в іншому випадку при підвищенні температури, наприклад, в трубі опал льон ія, місце з'єднання може просто луснути. До того ж, надлишок льону буде видавши льон з нарізного з'єднання при складанні, а це, майже напевно, стане причиною нової течі.
3
Зверніть увагу на те, що трубопроводи з нарізаною Клупи різьбленням, як правило, мають досить шорстку поверхню, а ось фітинги з гладкою поверхнею треба підготувати. Для цього за допомогою сантехнічного ключа або тригранного надфіля нанесіть невеликі насічки поверх різьблення.
4
Візьміть льон , і прикладіть кінець волокна до самого краю різьблення. Почніть намотувати клоччя у зворотному направ льон ії від закручування гайки. Намотувати слід таким чином, щоб кожний наступний виток щільно притискав собою попередній. Якщо льняного волокна не вистачило для покриття всієї різьблення, візьміть ще один пучок.
5
Поверх волокна, яке намотано на різьбу, нанесіть тонкий шар силікону або спеціальної пасти: це дозволить досягти герметичності з'єднання.
6
Скрутіть різьбу, поки силікон ще не полімеризованною. Пам'ятайте, до закінчення цієї хімічної реакції є 8-10 хвилин. Закріплювати то мала кількість клоччя, яке залишиться зовні з'єднання, немає сенсу - герметик буде добре тримати льон . Втім, сантехніки, що працюють з металевими трубами, іноді просто подпалівать кінець пучка. Робити це вдома не рекомендується.
При роботі на дачі або в заміському будинку може знадобитися зробити водопровід, побудувати для домашніх тварин вольєри, зробити душ або теплицю. Для подібних робіт знадобиться зварювальний апарат , який можна придбати в торговій мережі або зробити самостійно. Його основу складає понижуючий трансформатор.
Вам знадобиться
  • - трансформаторний сердечник;
  • - провід 15-20 кв. мм;
  • - плавкий запобіжник;
  • - амперметр змінного струму;
  • - мідна трубка.
Інструкція
1
Розташуйте мережеву обмотку на стержневом муздрамтеатрі двома основними способами. Перший дає можливість отримати «жорсткий» режим зварювання. Мережева (первинна) обмотка буде складатися з 2-х однакових обмоток, які намотайте на різні боки сердечника.
2
Проводьте намотування проводу по ізольованому ярму тільки в одному напрямку. Ізолюйте кожен шар обмотки шаром х/б ізоляції (електрокартону, стеклотканью, калькою), яка повинна бути просякнута бакелітовим лаком.
3
З'єднайте обмотки між собою послідовно. Вони повинні мати однаковий перетин проводів.
4
Зробіть для регулювання вихідного струму на кожній обмотці відводи. Замкніть їх попарно. Залудити і промаркируйте висновки обмоток.
5
Закріпіть їх бавовняної тасьмою. Надіньте на висновки мережевий обмотки бавовняний кембрік.
6
Використовуйте другий метод намотування мережевий обмотки для зварювального трансформатора для «м'якого» способу зварювання. Проведіть намотування для цього на одній стороні сердечника.
7
Перевірте після намотування мережевий (первинної) обмотки зварювальної установки витки на короткозамкненими і правильність їх кількості. Для цього включіть зварювальний трансформатор в мережу через запобіжник (4-6 А) і амперметр змінного струму. У тому випадку, якщо запобіжник сильно гріється або згорає, то це ознака короткозамкнутого витка.
8
Перемотайте первинну обмотку, звертаючи увагу на якість ізоляційного матеріалу. У тому випадку, коли апарат видає сильний шум, а струм перевищує 2-3 А, значить, що число витків мережевий обмотки низьке.
9
Намотайте необхідну кількість. Зварювальний апарат споживає струм на холостому ходу 1-1,5 А, не сильно шумить і не гріється.
10
Намотайте вторинну обмотку на двох сторонах сердечника. При першому способі намотування вона складатиметься з 2-х однакових половин, які включіть зустрічно паралельно, для стійкості дуги. Візьміть в цьому випадку переріз проводу 15-20 кв. мм.
11
Використовуйте для другого способу намотування вторинної обмотки наступним методом - спочатку на вільній стороні сердечника намотайте 2/3 від загального числа витків. Вона буде служити для підпалу дуги, а в період зварювання напруга на ній зменшується приблизно на 85%.
12
Намотайте решта 35-40% витоків як додаткову зварювальну обмотку поверх мережевий. Вона буде підтримувати в певних межах напругу при зварюванні, а також зварювальний струм.
13
Зробіть перемикання обмоток в зварювальному апарат е за допомогою мідних клем і наконечників. Для цього можна скористатися мідними трубками потрібного діаметру завдовжки 30 мм.
14
Закріпіть в них дроти пайкою або обпресуванням.
Зверніть увагу
Проводьте намотування в два дроти, якщо ізоляція неякісна. Один з них - х/б шнур або х/б нитка для рибальства. Зафіксуйте обмотку з х/б ниткою після намотування одного шару клеєм, можна лаком. Другий шар намотуйте тільки повного висихання попереднього.