Як часто можна робити рентген легенів. рентген легенів частота.

Рентгенівські промені були відкриті знаменитим німецьким вченим Рентгеном в 1895-му році. Вони швидко знайшли найширше застосування в різних областях науки, особливо в медицині. Рентгенографія є найефективнішим методом, що дозволяє точно діагностувати пневмонію. Також рентген легких обов'язково застосовується при підозрі на туберкульоз. З іншого боку? у пацієнтів, яким призначають цю процедуру, часто виникають сумніви: а не чи небезпечна? Адже саме слово «радіація» лякає необізнаних людей.
Інструкція
1
Дійсно, радіація небезпечна. Але тільки в тому випадку, якщо її сумарна доза перевищить якийсь пороговий рівень. Наприклад, в Росії цей рівень позначений Федеральним законом «Про радіаційну безпеку населення». Згідно з цим законом, річна ефективна доза опромінення в ході медичних рентгенологічних процедур, отримана дорослим і практично здоровою людиною, повинна бути не більше 1 мілізіверта (1мЗв).
2
А як, виходячи з цього, розрахувати допустиму частоту рентгенологічних процедур? Особливо якщо врахувати, що рентген грудної клітки може бути призначений, незалежно один від одного, одному і тому ж пацієнтові лікарями різних спеціальностей (наприклад, хірургом, пульмонологом, кардіологом)? Це складне питання, вирішувати який треба в кожному конкретному випадку залежно від стану пацієнта, характеру і тяжкості його захворювання, а також особливостей наявного рентгенологічного обладнання.
3
Наприклад, при профілактичних оглядах рентген легких рекомендується робити не частіше одного - двох разів на рік. Якщо ж мова йде, наприклад, про важку форму пневмонії, особливо що дала ускладнення на інші органи, рентген легких може призначатися лікарем дуже часто, мало не через кожні два - три дня. Це необхідно для оцінки стану хворого, а також динаміки та ефективності лікування. Адже в даному випадку ризик шкоди від сумарного отриманого опромінення явно поступається ризику наслідків від недостатньо ефективного лікування пневмонії.
4
Крім того, сучасне рентгенологічне обладнання, особливо у великих медичних центрах, набагато перевершує за своїми показниками колишні апарати. Відповідно, і величина опромінення, одержувана пацієнтом при кожній процедурі, набагато менше тієї, яку він отримав би раніше.
5
Пацієнту рекомендується уточнювати всі його запитання у лікаря-рентгенолога, а також вимагати, щоб в його амбулаторній карті були вказані дати проведення рентгенологічних процедур і величини отриманих при цьому доз.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YZsZoi96S3s