Як можна захворіти на цукровий діабет.

Цукровий діабет - хронічне захворювання ендокринної системи, пов'язане з порушенням утворення гормону інсуліну в організмі. Захворювання може бути обумовлено як недостатнім утворенням гормону в тканинах підшлункової залози, так і зниженою чутливістю організму до виробляються гормони.
Вам знадобиться
  • - спадковість;
  • - надмірна вага;
  • - стреси;
  • - інфекційні захворювання та патології підшлункової залози;
  • - вік.
Інструкція
1
Факторами виникнення цукрового діабету можна виділити досить багато, але не завжди хвороба починає розвиватися і прогресувати навіть при їх наявності. А ось поєднання цих факторів збільшує ризик розвитку в десятки разів.
2
Захворіти на цукровий діабетом вельми реально, маючи спадкову схильність. Медичні спостереження встановили, що при діабеті одного батька ризик для дитини становить від 10 до 30% ймовірності патології. Якщо обоє батьків хворі - ймовірність появи діабету у дітей наближається до 60-100%. Розкид цифр різних досліджень відрізняється значно, але одне достовірно - спадкова схильність існує, і її необхідно враховувати при вступі до шлюбу, плануванні дітей та ін.
3
Другим фактором, що значно збільшує можливість захворювання діабетом , особливо другого типу, є регулярне переїдання і ожиріння. При надлишку маси тіла на 20% частота захворювання діабетом збільшується до 25%, надлишок маси тіла на 50% - частота захворювання становить вже 60%.
4
Патології підшлункової залози, захворювання інших залоз внутрішньої секреції, вірусні інфекції, такі як вітрянка, краснуха, епідемічний гепатит, грип та інші захворювання можуть запустити процес захворювання цукровим діабетом .
5
Нервовий стрес у осіб, що мають зайву вагу і спадкову схильність, дуже часто служить пусковим механізмом захворювання діабетом .
6
Чим старша людина, тим більше у нього шансів захворіти діабетом . Причому кожні 10 років після 50 років життя збільшують цей шанс в два рази.
7
Хоча зловживання солодким не рахується причиною діабету, однак ця шкідлива звичка в певний момент теж послужить негарну послугу. Людина, що споживає рафіновані вуглеводи в непомірному кількості, рано чи пізно стикається з надмірною вагою.
Зверніть увагу
Хоча точних і прямих причин захворювання цукровим діабетом поки не встановлено, необхідно знати, що якщо у вашому житті будуть часто збігатися окремі фактори, що сприяють розвитку захворювання, то рано чи пізно він виникне. Особливо якщо в наявності буде присутній спадковість і надмірна вага, то приєднання будь-якого іншого фактора багаторазово збільшить ймовірність хвороби.