Як вишивати тасьмою.

Вишивка тасьмою з'явилася близько 300 років тому. Вона красива, рельєфна і не вимагає особливої точності виконання. Її використовують при вишиванні квіткових панно, нею прикрашають одяг, сумки і т.д. Для роботи підходить тасьма з шовку, органзи, оксамиту. Вона без праці перегинається, їй легко можна надати потрібну форму.
Вам знадобиться
  • - тасьма;
  • - пяльци;
  • - голка з великим вушком;
  • - відповідні за кольором нитки;
  • - шпильки.
Інструкція
1
Для вишивання візьміть товсту голку з великим вушком. Натягніть тканину на п'яльці. Закріпіть кінець тасьми з виворітного боку потайними стібками за допомогою звичайної нитки. Протягніть її на лицьову сторону. При вишиванні, наприклад, квітки ромашки прокладете тасьму від центру квітки і зігніть її на кінці пелюстки. Закріпіть шпилькою. Пришийте потайним або декоративним швом. Потім тасьма прокладається в зворотному напрямку. В центрі квітки перегніть її, закріпіть. Решта пелюстки вишиваються так само. Коли всі вони вишиті, закріпіть кінець тасьми з виворітного боку.
2
Цей же квітка можна вишити трохи по-іншому. Переведіть малюнок на тканину і відзначте на ньому місця розташування пелюсток. Прокладіть контур квітки і його центру робочої ниткою швом «вперед голкою». Закріпіть тасьму з виворітного боку. Виведіть на лицьову. Для того щоб закріпити кінець пелюстки, простягніть тасьму під стібком контурного шва. Потім прокладете її в зворотному напрямку. Простягніть під одним з стібків контурного шва в центрі.
3
Повітряними петлями можна вишити квітки гілки бузку або чорнобривці. Закріпіть тасьму на виворітного стороні. Виведіть на лицьову, а потім знову на виворітну поруч з першим проколом. Освічену тасьмою петлю не затягуйте, а розташуйте по контуру пелюстки. В місцях вигинів закріпіть потайним швом.
4
Квітка троянди вишивається по спіралі, починаючи з середини. Закріпіть кінчик тасьми на виворітного стороні. Виведіть голку на лицьову сторону. Щільно обмотайте голку тасьмою знизу вгору. Притримаєте обвивка пальцями. Виведіть голку на виворітну сторону поряд з місцем першого проколу. Укладіть обвивка у вузлик. У вас вийшла серединка квітки.
5
Виведіть голку на лицьову сторону. Вишивайте пелюстки прямими стібками під певним кутом, акуратно і рівно стібок до стібка. Тасьму туго не затягуйте. Розправте пелюстки голкою або шпилькою.
6
Дуже просто виконується декоративна розетка. Візьміть шматочок тасьми завдовжки 10 см. Прошийте уздовж краю звичайним швом, акуратно стягніть і прикріпіть до тканини по спіралі.