Як в'язати гачком шапочку для дитини. в'язання гачком Як навчитися в'язати речі.

Діти дуже швидко ростуть, і майже до кожного сезону їм необхідна нова одяг. Звичайно, хочеться, щоб малюк був одягнений не тільки тепло і затишно, але і виглядав цікаво. Деякі речі ви можете виготовляти самостійно - наприклад, спробуйте пов'язати гачком дитячу шапку.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок відповідного розміру.
Інструкція
1
Почніть в'язання шапки з верхівки. Наберіть ланцюжок з трьох повітряних петель, введіть гачок в останню від гачка петлю. Вивяжіте з неї два стовпчики без накиду. З кожної петлі цього ряду пров'яжіть по два стовпчики без накиду.
2
У наступному ряду у вас буде вже 6 петель. Точно також з однієї петлі пров'яжіть дві. У наступному ряду додавайте на кожній другій петлі, тобто у вас буде 18 петель. Продовжуйте в'язання по спіралі, додаючи в кожному ряду по 6 петель, поки перед вами не виявиться рівне коло, діаметром на кілька сантиметрів менше окружності голови дитини.
3
Щоб маківка вийшла акуратною, подумки розбийте її на 6 клинів і додавайте петлі завжди в кінці клина. В такому випадку у вас вийде видимий кут. Або можете додавати врозкид, але в межах однієї частини, тоді кордонів клинів не буде видно, такий спосіб хороший на пухнастих і м'яких нитках.
4
Продовжуйте в'язати по колу, не додаючи більше петлі. Ви побачите, що діаметр трохи збільшиться і стане точно за розміром голови малюка. В іншому випадку розпустіть кілька рядів і зробіть коло трохи більше.
5
В'яжіть прямим полотном по колу, не додаючи петель, поки не досягнете потрібної глибини шапочки. Померяйте шапочку малюкові або прикладіть до готової - якщо виріб вже дістає до брів, пора закінчувати.
6
Додатково зв'яжіть вушка або козирок. Для цього розрахуйте середину переду і відзначте однакову кількість петель в різні боки. Почніть в'язання елемента, коли дійдете до його кордону - додайте одну (якщо ви в'яжіть стовпчиками без накиду) або дві (для в'язки з накидом) повітряні петлі на підйом, розгорніть в'язання і рухайтеся назад. Так в'яжіть, поки елемент не досягне потрібної довжини.
7
Обвяжіте по краю шапочку разом з козирком або вушками ниткою контрастного кольору. Прикрасьте в'язану гачком шапочку помпонами, аплікацією, пензликами.