Як поводитися в арбітражному суді.

В компетенцію арбітражних судів належить вирішення судових справ, що випливають з відносин в галузі підприємництва, економіки та комерції. Спори, що вони розглядають, регулюються різними видами права: цивільним, адміністративним, податковим, земельним, корпоративним, земельним та митним. Ви маєте право особисто представляти себе в арбітражному суді.
Інструкція
1
Поводитися в арбітражному суді під час засідання необхідно відповідно до норм Арбітражного процесуального кодексу РФ (АПК). Він включає з себе і описує велику кількість норм закону, які регламентують поняття прав і обов'язків сторін, правила подання документів і процедуру ознайомлення з матеріалами судової справи.
2
В обов'язковому порядку вивчіть гл. 1 АПК, в якій дано загальні положення, а також ст. 41 АПК, що описує права та обов'язки учасників судового розгляду. Прочитайте розділ 2, в ньому розглядається порядок судового провадження в арбітражному суді першої інстанції.
3
До того, як з'явитися на підготовчу частину судового розгляду, прийдіть до суду і попросіть надати вам всі матеріали справи для ознайомлення. Вивчіть їх уважно і визначте свою лінію захисту, яку ви будете відстоювати вже під час судового розгляду. Вирішіть, бути може, вам слід укласти мирову угоду, якщо вибудувати переконливу і аргументовану лінію захисту не представляється можливим.
4
Щоб пройти на засідання, необхідно пред'явити на вході документ, що засвідчує особу, ухвалу про призначення справи до слухання і, якщо ви представляєте інтереси однієї зі сторін, довіреність на представника від особи, що у судовому розгляді. Керівник юридичної особи - підприємства-відповідача або позивача, повинен буде пред'явити документ, який засвідчує його посаду. Це може бути протокол загальних зборів засновників або наказ про призначення.
5
Під час засідання ведіть себе коректно. Пам'ятайте, що протягом всієї вступної промови, яку вимовляє суддя, яка описує предмет спору та беруть участь у ньому боку, вам необхідно стояти на ногах. Рішення по справі також вислуховується усіма сторонами стоячи.
6
Перед виступом на суді візьміть себе в руки, постарайтеся заспокоїтися і не хвилюватися. Викладайте свої аргументи виважено, не кваплячись, впевнено і обдумано. Кожен доказ підкріплюйте посиланнями на відповідні норми права, закони. Не ставте суду питань і не вступайте в полеміку.
Зверніть увагу
Голова - це адекватність поведінки і відсутність непотрібних емоцій. Слухайте поради представника. Як ви одягнетеся різниці немає, (біле, чорне, зелене, червоне).
Корисна порада
Прийшовши до суду, повідомте секретарю суду про свою присутність і будьте готові до того, що судове засідання може початися і значно пізніше призначеного терміну, а може бути і зовсім перенесено з різних причин.