Як виявити пухлину.

Онкологія страшить багатьох людей, оскільки в більшості випадків, коли таке захворювання діагностують, перемогти його вже практично неможливо. І дійсно, коли пухлина досягає великих розмірів, а метастази проникають в різні органи, медицина безсила. Але лікарі впевнені, що якщо людина прислухається до змін у своєму організмі і регулярно проходить медичні обстеження, то навіть такий діагноз не буде для нього вироком. На ранніх стадіях рак лікується в 90-100% випадків.
Інструкція
1
Насамперед, пухлина можна запідозрити при промацуванні або за зовнішнім виглядом. Вона може бути схожа на ущільнення, грудочка, кулька, бородавку. Особливу увагу слід звернути на зміну виду або форми родимки. Якщо вона росте і стає несиметричною, її варто обов'язково показати фахівцеві. Ракові пухлини постійно збільшуються і можуть вражати практично всі органи людини. Але необхідно пам'ятати, що якщо навіть у когось і з'явилося новоутворення, то це зовсім не означає, що воно злоякісне. Часто воно просто і швидко віддаляється хірургічним шляхом.
2
Іноді пухлина проявляється больовими відчуттями. На ранніх стадіях у людини може ще нічого не хворіти, але він відчуває дискомфорт, щось зайве (чужорідне тіло, почуття переповнення, здуття, першіння або здавлювання). Часто це супроводжується якимись виділеннями, гнійними або кров'яними.
3
Пухлина може не відчуватися, але загальний стан організму буде таким, що медики її обов'язково запідозрять. Викликають побоювання такі ознаки інтоксикації організму, як нудота, блювота, слабкість, пітливість, втрата апетиту, а потім і різке зниження ваги.
4
Коли пухлина досягає значного розміру, вона порушує функції того чи іншого органа. Наприклад, при онкозахворюванні кишечника може виникнути його непрохідність, при раку підшлункової залози може з'явитися діабет, при раку легенів - пневмонія і пр.
5
Наявність пухлини можливо, якщо у людини з'являються виразки на шкірі, які не загоюються, порушується ковтання і травлення, з'являються болісний кашель або сильна хрипота, постійні головні болі або болі в кістках, періодично підвищується температура тіла. Але все це - загальні ознаки безлічі захворювань, які можуть і не мати ніякого відношення до пухлини. Покладатися на зовнішні ознаки і панікувати заздалегідь не варто. Важливо вчасно звернутися до фахівців. Щоб переконатися в її наявності або відсутності, проводиться ряд медичних досліджень.
6
Виявити пухлина можна за допомогою біопсії, рентгенологічних методів, ендоскопії, комп'ютерної томографії, УЗД, МРТ і т.д. Також в сучасних клініках роблять аналізи на визначення маркерів раку. Маркери - певні біологічно активні речовини - з'являються в крові людини в великій кількості ще до того, коли з'являється сама пухлина , але ракові клітини вже є. Якщо їх виявити, то можна успішно вилікувати рак на ранній стадії.
7
Може допомогти у виявленні пухлини також дослідження імунної системи людини - проведення імунограми. Медики в цьому випадку визначають слабкі місця в імунітеті людини, носіїв мутантного (зміненого) гена, які поки ще не захворіли.
Пухлина мозку є одним з найсерйозніших захворювань. Від типу, структури, розміру і розташування новоутворення залежить результат хвороби. Своєчасна діагностика може врятувати життя людині, тому важливо знати симптоми, які можуть вказувати на пухлину мозку.
Інструкція
1
Будь-яке новоутворення, в тому числі і пухлина мозку, може бути злоякісним і доброякісним. Однак не завжди відсутність ракових клітин означає, що життя людини нічого не загрожує. Доброякісні пухлини не менш небезпечні, ніж злоякісні, так як і ті, і інші здатні здавити тканини мозку і викликати порушення життєвих функцій.
2
Головним симптомом пухлини мозку є головний біль. Насторожитеся, якщо вона посилюється вранці, а також супроводжується нудотою і блювотою. Незважаючи на те, що ці симптоми не завжди вказують на наявність новоутворення, вони є у більшої частини пацієнтів з встановленим діагнозом. Пройдіть обстеження, щоб виключити пухлину мозку.
3
Пухлина мозку рано чи пізно починає викликати порушення життєвих функцій. Якими симптомами це проявиться - залежить від місця розташування новоутворення. При пухлинах лобної частки може погіршитися пам'ять, новоутворення в тім'яній частці часто викликають судоми, пухлини скроневої частки можуть проявитися галюцинаціями, а потиличної - порушенням координації. Крім того, може різко зіпсуватися характер, знизитися здатність до концентрації, виникнути оніміння в кінцівках, порушитися мова, слух або зір. Якщо ви виявили у себе або близької людини який-небудь з цих симптомів, зверніться до лікаря.
4
Виявлення симптомів - це лише перший етап діагностики. Подальше обстеження має проходити під наглядом фахівця і бажано в стінах медичного закладу. Зверніться до невропатолога. Він проведе первинний огляд і дасть об'єктивну оцінку вашому стану.
5
Запишіться на прийом до окуліста. Нерідко при огляді очного дна можна виявити відхилення, побічно вказують на новоутворення.
6
Пройдіть комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію. Ці дослідження дозволяють дати точну відповідь про наявність чи відсутність новоутворення. Для отримання достовірного результату може знадобитися введення в організм контрастної речовини. Дізнатися діагноз можна вже через півгодини після обстеження. Яким би він не був, слід пам'ятати, що пухлина мозку - не вирок. В деяких випадках комплексне лікування дозволяє остаточно впоратися з хворобою.