Як класти керамічну плитку.

Багато людей, роблячи ремонт, використовують для обробки кухні або ванної кімнати керамічну плитку , так як вона добре виглядає, практична, і за нею легко доглядати. Але вартість укладання одного квадратного метра плитки практично дорівнює вартості одного квадратного метра кахлю. Ви можете заощадити кошти, якщо укладете плитку самі.
Вам знадобиться
 • - будівельний рівень
 • - будівельний міксер
 • - рейки
 • - клей для керамічної плитки
 • - ребристий шпатель
 • - плиткорез
 • - затирка
Інструкція
1
Не поспішайте відразу класти керамічну плитку . Спочатку потрібно підготувати поверхню. Вона повинна бути ідеально рівною - це є запорукою успіху. Спочатку огляньте якість штукатурки, якщо вона місцями здулася, її необхідно здерти до цегляної кладки. Потім по схилу перевірте вертикальність стін. Якщо відхилення велике - вирівняйте стіну штукатуркою.
2
Потім за допомогою кутника виміряйте перпендикулярність стін. Вона повинна складати 90 градусів. Якщо є відхилення - вирівняйте їх. Якщо ви укладаєте плитку на підлогу, то за допомогою рівня перевірте його горизонтальність і при необхідності вирівняйте його.
3
Після цього виміряйте приміщення і купите плитку . Пам'ятайте, що купувати її потрібно з запасом. Крім плитки відразу придбайте бордюри, клей або суху будівельну суміш для укладання керамічної плитки. Для вологих приміщень необхідно купити спеціальний клей.
4
Для приготування клейового складу всипте в воду суміш невеликими порціями і перемішайте будівельним міксером, який прикріплений до дриля.
5
Класти керамічну плитку потрібно знизу вгору. Спочатку над підлогою викладається перший ряд, потім другий і так далі. Перший ряд плитки вирівнюйте по рейці, покладеній на підлогу. По кутах стін набийте рейки по схилу. Другий і всі наступні ряди плитки вирівнюйте по капронової нитки, натягнутої між цвяхами, вбитими в ці рейки.
6
Клей наносите зубчастим шпателем на нижню поверхню плитки і злегка придавлюйте до стіни так, щоб він розподілився рівномірно по всій поверхні.
7
Приклеївши другу плитку , вставте між ними хрестик. Ширину шва робіть 2-4 міліметра. Цей зазор виконує не тільки декоративну роль, якщо його не робити, то при тепловому розширенні плитка трісне або відклеїться.
8
Укладку кожної плитки контролюйте рівнем, як по вертикалі, так і по горизонталі. При необхідності відрізуйте надлишки укладального матеріалу плиткорезом. На підлогу плитка укладається за таким же принципом. Після повного висихання очистіть її від клею і заповніть шви затіркою за допомогою гумового шпателя. Після чого залишки затірки протріть мокрою ганчіркою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=l6hx5hNdxQU
Зверніть увагу
Укладання кахельної плитки. Пристрій підлоги. Для укладання керамічної плитки необхідно використовувати сухі клейові суміші, забудьте про цементно-піщаний розчин. плитка, першу плитку укладаємо дуже ретельно, від цього буде залежати правильність. всього статі. Потім ложим другу і т.д. постійно перевіряючи рівним бруском або. правилом правильність укладання. Між плитками, для того щоб шви були рівними.
Корисна порада
Після закінчення 5 діб і при триразовому щоденному змочуванні, покриття готове до роботи. Способи укладання керамічної плитки. До того, як покласти кахельну плитку, її занурюють у воду на 8-10 годин. Як класти керамічну плитку на клейову мастику? За аналогією зі способом укладання керамічної плитки на цементний розчин, здійснюється і варіант укладання керамічної плитки на спеціальну мастику. Кахель кладеться під натягнутий шнур горизонтально в ряд.
Керамічна плитка - декоративний елемент, який дуже часто використовується для облицювання стін у ванній кімнаті або на кухні. Процес укладання цього матеріалу досить складний і має свої особливості. Вивчивши їх, можна з легкістю зробити якісну облицювання стін самостійно і при цьому ще й заощадити.
Вам знадобиться
 • - керамічна плитка;
 • - пластикові хрестики для поділу плитки;
 • - дерев'яні рейки;
 • - шпаклівка;
 • - малярська рейка;
 • - грунтовка;
 • - дерев'яна лінійка;
 • - простий олівець;
 • - кельму;
 • - клей;
 • - затирка для швів;
 • - суха ганчірка;
 • - волога губка.
Інструкція
1
Першим ділом добре підготуйте стіну, на яку плануєте укладати плитку . Очистіть її від старого покриття, а також від пилу і бруду. Після цього перевірте, чи рівно стіни. Для цього вертикально прикладіть до них спеціальну рейку. Якщо поверхня відхиляється від неї хоч на 5 мм, обов'язково приступайте до вирівнювання.
2
Це можна зробити за допомогою шпаклівки. Використовуючи спеціальну малярську рейку, нанесіть її на стіну Двосантиметровий шаром і дочекайтеся, поки він висохне. При необхідності повторіть процедуру. Щоб зчеплення клею з поверхнею було краще, рекомендується прогрунтувати стіну.
3
Щоб спростити укладку, розмітьте поверхню стіни. Зробіть з двометрової дерев'яної рейки лінійку. Для цього розкладіть всю плитку рядами на підлозі і вставте між ними хрестики. Покладіть лінійку таким чином, щоб її край збігся з краєм першої плитки. Відзначте простим олівцем на лінійці кожну плитку . Виміряйте ширину стіни і знайдіть її центральну точку.
4
Горизонтально прикладіть лінійку так, щоб одна з відміток збігалася з цією точкою. Це дасть можливість визначити, скільки цілих плиток поміститься на стіні. Якщо ви помітите, що остання плитка кожного ряду уміщається тільки на половину або навіть менше, трохи посуньте центральну точку. Перемістіть лінійку на одну поділку і після цього посередині ділення поставте нову помітку. Переверніть лінійку у вертикальне положення і проведіть лінію.
5
Після цього розмітьте горизонтальні лінії. Прибийте до стіни дерев'яні рейки, які гратимуть роль напрямних. Прикладіть лінійку до вертикальної лінії так, щоб вона стосувалася підлоги, і зробіть позначку по верхньому поділу. Після цього пересуньте її до стелі, і ви побачите, що зазначена точка не збігається з поділом. Виміряйте відстань між ними і поділіть його на 2. Це буде розмір обрізаної плитки, в ідеалі він повинен бути не менше половини плитки.
6
Тримайте лінійку паралельно підлоги і наведіть її, поки поділ не співпаде з точкою. Позначте край лінійки і прокреслите через зроблену відмітку горизонтальну лінію. Прибийте по ній першу дерев'яну рейку, а другу - паралельно вертикальної лінії. Коли розмітка зроблена, переходите до укладання плитки.
7
Починайте з нижнього кута, утвореного рейками. За допомогою кельні нанесіть на невелику ділянку трохи клею. Розгладьте його, а потім зробіть зубчастої стороною горизонтальні борозни. Візьміть першу плитку і прикладіть її до кута, гарненько притискаючи її до рейок і стіні. Слідкуйте за тим, щоб при натисканні клей не дуже сильно виходив за краї. Аналогічно укладайте і решту плитку , розділяючи її між собою пластиковими хрестиками.
8
Дочекайтеся, поки клей гарненько підсохне, вийміть хрестики і приступайте до затірки швів. Вона наноситься по діагоналі і як би втирається в шви між плитками. Коли затирка підсохне, за допомогою сухої ганчірки очистіть плитку . Якщо подекуди залишаються сліди затирання, скористайтеся вологою губкою і після цього витріть плитку насухо.