Як швидко знизити температуру.

Багато захворювання супроводжуються підвищенням температури тіла. Всупереч широко поширеній помилці її далеко не завжди треба знижувати, адже підвищена температура - це ознака того, що організм почав терміново вживати відповідні заходи, виробляти антитіла проти інфекції. Але якщо температура стає вище 38 градусів, тим більше, якщо самопочуття хворого погіршується, її необхідно знизити і по можливості швидше.
Інструкція
1
Існує широкий перелік жарознижувальних препаратів, починаючи з добре відомого і колись дуже популярного аспірину. Але його можна використовувати, тільки якщо у хворого людини немає проблем з шлунково-кишковим трактом. Маленьким дітям же його давати взагалі не рекомендується. Краще застосувати парацетамол. Ефект буде досягнутий швидше, якщо використовувати його у вигляді порошку.
2
Деякі лікарі рекомендують при високій температурі прийняти таблетку анальгіну і таблетку димедролу, або зробити ін'єкцію такої ж суміші: ампула анальгіну + ампула димедролу.
3
Якщо мова йде про дитину, яка поки ще не вміє ковтати таблетки або приймати порошки, можна ввести йому в пряму кишку жарознижувальну свічку (за призначенням лікаря).
4
У тому випадку, якщо в домашній аптечці не знайшлося ліків або з якоїсь причини хочеться обійтися без них, можна скористатися цілим рядом перевірених народних методів. Насамперед швидко і ефективно збиває температуру рясне тепле питво, з додаванням вітаміну С. Дайте хворому велику чашку чаю з малиновим варенням і скибочкою лимона, а потім укрийте теплою ковдрою. Ваше завдання - домогтися, щоб він пропотів.
5
Повторюйте це лікування кілька разів на добу. Заодно дуже корисно давати хворому цитрусові - апельсини, грейпфрути, адже вони не тільки містять вітамін С, але і мають протизапальну дію.
6
Добре допомагає і обтирання тіла тканиною, змоченою прохолодною водою. Ще краще якщо обтирання проводиться з використанням суміші вода-спирт або вода-оцет. Лікувальний ефект заснований на здатності рідини випаровуватися, забираючи при цьому тепло. Важливе уточнення: ось тут не можна вкривати хворого ніяким ковдрою, ні теплим, ні навіть тонким, оскільки це перешкодить випаровуванню, і лікувального ефекту не буде.
7
Якщо ж температура тіла наполегливо тримається біля позначки 40 градусів (або вище), не ризикуйте і не спокушайте долю. Викликайте швидку допомогу і не відмовляйтеся від госпіталізації, якщо її вам запропонують.