Як на калькуляторі порахувати ступінь.

Для зведення числа в ступінь можна використовувати як найпростіші, так і наукові калькулятори. У другому випадку з'являється можливість використовувати в якості показника ступеня дробове або негативне число.
Інструкція
1
На найпростішому калькуляторі можна зводити тільки в цілі позитивні ступеня. Для цього натисніть клавішу [C], введіть число, а потім натисніть клавіші [X] і [=]. Число буде зведено в ступінь 2. Наступні натискання клавіші [=] призведуть до зведення введеного вами числа в ступені 3, 4, 5, і так далі, до тих пір, поки не відбудеться переповнення розрядної сітки. В останньому випадку на індикаторі включиться сегмент E або ERROR, а вважати результат достовірним буде не можна.
2
Якщо показник ступеня значний, підраховувати натискання клавіші [=] можна за допомогою другого калькулятора. Послідовно натисніть на ньому клавіші [1], [+] і [=]. Наступні натискання на клавішу [=] призведуть до появи на індикаторі чисел 2, 3, 4, 5, і так далі. Залишається натискати клавіші [=] на обох калькуляторах синхронно з таким розрахунком, щоб показання індикатора другого приладу відповідали ступеня, в яку зведено число на першому.
3
Для зведення в ступінь на науковому калькуляторі зі зворотним польським записом спочатку натисніть клавішу [C], потім число, підмет зведенню, потім кнопку зі стрілкою вгору (на апаратах фірми HP - з написом Enter), потім показник ступеня, а потім клавішу [x y ]. Якщо цей напис розташована не на самій клавіші, а над нею, то перед нею натисніть клавішу [F]. Відрізнити такий калькулятор від наукового з арифметичної записом можна по відсутності клавіші [=].
4
При використанні наукового калькулятора з алгебраїчною записом спочатку натисніть клавішу [C], потім число, підмет зведенню в ступінь , потім клавішу [x y ] (при необхідності - спільно з клавішею [F], як зазначено вище), потім показник ступеня, а потім - клавішу [=].
5
Нарешті, при використанні дворядкового калькулятора з формульної записом введіть у верхній рядок все вираз в тому ж вигляді, в якому воно записано на папері. Для введення знака зведення в ступінь використовуйте клавішу [x y ] або [^], в залежності від типу апарату. Після натискання клавіші [=] результат відобразиться в нижньому рядку.
6
При відсутності калькулятора для зведення в ступінь можна використовувати комп'ютер. Для цього запустіть на ньому програму віртуального калькулятора: в Windows - Calc, в Linux - XCalc, KCalc, Galculator та ін. Переключите програму в інженерний режим, якщо цього не було зроблено раніше. Калькулятор XCalc можна перевести в режим зворотної польської записи, запустивши його командою xcalc -rpn. Компілятори мови Паскаль використовувати як калькуляторів не рекомендується - команди зведення в ступінь там немає, і реалізовувати відповідний алгоритм доводиться вручну. В інтерпретаторах мови Бейсік, наприклад, UBasic, для здійснення цієї операції служить знак ^.
Процесори сучасних комп'ютерів в змозі виконувати сотні трильйонів операцій в секунду. Зрозуміло, що такі прості задачки, як зведення числа в ступінь , для них дрібниці. Вони вирішуються мимохідь при виконанні серйозних завдань, наприклад, по створенню графіки віртуальних світів. Але повелитель комп'ютера - користувач, а раз йому хочеться займатися такими дрібницями, супердракону доводиться прикидатися кошеням, зображуючи із себе програму-калькулятор.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Запустіть стандартний калькулятор, вбудований в операційну систему - клікніть по кнопці «Пуск», наберіть дві букви «ка» та натисніть клавішу Enter. У версіях ОС Windows більш ранніх випусків - XP і старіше - використовуйте посилання «Калькулятор» в підрозділі «Стандартні» розділу «Всі програми" головного меню.
2
відкривається за замовчуванням варіант інтерфейсу калькулятора не має спеціальної функції зведення в ступінь , але і його можна використовувати для виконання цієї операції. Введіть число, яке потрібно звести в ступінь , і натисніть зірочку - знак множення. Натисніть клавішу Enter, і число буде помножено на саме себе, тобто зведено в квадрат. Повторне натискання цієї ж клавіші зробить ще одну операцію множення, звівши вихідне число в куб. Ви можете натискати Enter потрібне число раз, кожним натисканням збільшуючи показник ступеня на одиницю.
3
Описаний спосіб простий, але не завжди зручний. Більш просунутий варіант інтерфейсу калькулятора - «інженерний» - може запропонувати інші методи виконання цієї операції. Для його включення натисніть комбінацію клавіш Alt + 2 або виберіть пункт «Інженерний» в розділі «Вид» меню програми.
4
Введіть вихідне число. В цьому інтерфейсі за операціями зведення в квадрат і куб закріплені окремі кнопки, тому для їх виконання вам достатньо клікнути по кнопках з символами x? або x?.
5
Якщо показник ступеня більше трійки, після введення числа-підстави клацніть по кнопці з символом x ?. Потім введіть показник ступеня і натисніть клавішу Enter або клацніть по кнопці зі знаком рівності. Калькулятор проведе необхідні обчислення і відобразить результат.
6
Є і ще один спосіб зведення числа в ступінь , який, скоріше, можна назвати трюком. Щоб ним скористатися, введіть вихідне число і клікніть по кнопці добування кореня довільного ступеня x. Потім введіть десяткову дріб, яка є результатом ділення одиниці на показник ступеня. Наприклад, для зведення в п'яту ступінь це повинно бути число 1/5 = 0,2. Натисніть на кнопку Enter і отримаєте результат зведення в ступінь .