Як самому зробити бетонне кільце. бетонні кільця своїми руками відео.

Щоб встановити на дачі колодязь, або септик, треба мати бетонні кільця. Вони міцні й довговічні, їх зручно монтувати. Ті домашні майстри, у яких руки розташовуються не ліктями вперед, можуть приступити до виготовлення бетонних кілець самостійно.
Вам знадобиться
  • - цемент, гравій, пісок, щебінь, вода;
  • - дерев'яні дошки товщиною 20-50 мм, покрівельні листи, фанера;
  • - сталеві стрижні? 8-10 мм або сталева арматурна дріт? 6-8 мм;
  • - машинне масло;
  • - металевий штир? 10-20 мм.
Інструкція
1
Спорудіть дерев'яну опалубку з зовнішньої і внутрішньої циліндричних поверхонь. Для цього забагатієте два дерев'яних кільця для зборки зовнішнього циліндра і два кільця - для внутрішнього циліндра. Бока форми можна виготовити як з дощок, так і з покрівельного листа, фанери та ін. Опалубку зробіть розбірною, що з кількох частин. Скріпіть стінки форми дерев'яними планками. Діаметри циліндрів взаємопов'язані, при зовнішньому? 1000 мм і внутрішньому? 900 мм отримуємо товщину бетонного кільця 100 мм. Для ж/б кілець достатньо товщини 50 мм.
2
Змастіть машинним маслом звернені до цементного розчину поверхні циліндрів для полегшення їх демонтажу. Потім циліндр більшого діаметру встановіть на дерев'яний щит і зміцните. Строго по центру зовнішнього циліндра вставте циліндр внутрішній.
3
Введіть вушка з арматурного дроту (для виготовлення бетонного кільця) або арматурний каркас (для ж/б кільця) в зазор між стінками циліндрів. Для утримання арматури в певному положенні розмістіть 4 клина.
4
Приготуйте цементний розчин, що складається з цементу (1 частина), піску (2-3 частини), гравію, доменного шлаку або щебеню (4-5 частин). Візьміть в якості в'яжучого речовини свіжий цемент не нижче марки «400». Хорошими в'яжучими властивостями володіє портландцемент бездобавочний або з мінеральними добавками. Він містить до 5% оксиду магнію і до 8% трехкальціевого алюмината. Найчастіше застосовують цементи марок М500Д0 і М400Д0.
5
Використовуйте в якості наповнювача очищений від домішок, природно-збагачений кварцовий пісок, модуль крупності якого варіюється в межах 2,0-2,2 мм. Найбільший розмір крупного наповнювача не повинен перевищувати 20 мм. Отже, для виготовлення бетонних кілець замішайте бетон з дрібного і крупного наповнювачів - піску, гравію та щебеню, в'яжучого матеріалу - цементу і води.
6
Покладіть отриманий цементний розчин в зазор між циліндрами на висоту не більше 100 мм, металевим штирем ретельно ущільните його. Перемістіть клини на висоту 150-200 мм, щоб заповнити бетоном і ущільнити місце їх перебування. Методом відбивки заповніть всю форму. Через 4 дні звільніть отримане бетонне кільце від опалубки.
7
Залиште кільце на дерев'яному щиті ще дня на 4, періодично обливаючи його водою. Це додасть бетону підвищену міцність. Видаліть з поверхні бетонного кільця машинне масло. Виготовлення бетонного кільця завершено.
Зверніть увагу
Глинисті і мулисті піски істотно погіршують якість бетону, тому тут не використовуються.
Корисна порада
Ретельно перемішуйте цементний розчин, так як міцність бетонної маси залежить від її однорідності. При роботі в холодну пору використовуйте протиморозні добавки.