Як повернути подарунок.

Беручи подарунок , ви добре знаєте, як себе вести, адже цьому вчать з дитинства. Але бувають обставини, коли подарунок необхідно повернути дарувальнику. Не всі готові до такої ситуації і уявляють, як відмовитися від презенту так, щоб не зачепити почуття того, хто підніс його.
Інструкція
1
В першу чергу завжди дякуйте за подарунок . Навіть якщо ви не можете його прийняти, вам дорого увага і турбота, яку до вас проявили. Якщо подарунок надійшов поштою або його приніс кур'єр, все одно постарайтеся подякувати дарувальника особисто, зателефонувавши йому. Якщо подарунок був піднесений публічно, постарайтеся відмовитися від нього в приватній обстановці.
2
Висловіть свої співчуття з приводу того, що ви не можете прийняти такий щедрий дар. Дайте зрозуміти, що вибір дарувальника прекрасний, але існують обставини, за якими ви змушені відмовитися.
3
Поясніть причину, з якої ви не можете прийняти подарунок . Якщо це офіційний презент і взяти його суперечить принципам компанії, краще написати відправнику лист, в якому процитувати той пункт, який забороняє вам приймати подібні дари. Якщо це подарунок для вашої дитини, і ви не можете дозволити йому мати такі речі, або презент для вас, але ви не приймаєте настільки дорогі дарунки не від родичів, відверто скажіть про це. Домовляйтеся відкрито і прямо, щоб в майбутньому уникнути подібних ситуацій з дарувальником, адже якщо ви злукавив він може піднести вам іншим разом щось схоже і неприємна ситуація повториться.
4
Повертайте подарунок разом з упаковкою, зберігаючи його максимально запечатаним. Тоді дарувальник, бути може, зможе його повернути в магазин і уникнути даремних витрат і дорогого нагадування про події.
Зверніть увагу
Якщо дарувальник відмовляється прийняти назад подарунок, піднесений вам як співробітнику корпорації, повідомте про це вищестояще начальство, приклавши наявну переписку.
Корисна порада
Якщо ви отримали в подарунок щось, що має явний сексуальний підтекст, від людини, яка до вам не настільки близький, ви маєте повне право відіслати подарунок без важливих жалю і пояснень.