Як організувати сільське господарство.

Індивідуальні підприємці і приватні фірми сьогодні все частіше викуповують занедбані господарства і заново починають організовувати роботу. З'явилися кредитні програми, які дозволяють отримати фінансування під заставу особистого і придбаного майна, наприклад, сільгосптехніки, живої худоби. Отже, для організації сільського господарства необхідно зробити наступні дії.
Інструкція
1
Визначтеся з типом сільськогосподарської продукції: це будуть живі тварини і птахи або продукти, які отримують від них. Зробивши вибір, прочитайте якомога більше інформації про це. Дізнайтеся всі плюси і мінуси. Наприклад, взимку утримання великої рогатої худоби не обтяжливо, зате влітку все докорінно змінюється. Інкубація яєць триває в середньому 17-25 днів, а це означає, що дохід можна отримати вже в перший місяць роботи ферми.
2
викуповувати або орендуйте у колгоспів напівзруйновані свиноферми. Після чого перебудовуйте їх відповідно до обраного вами видом сільськогосподарської діяльності.
3
Закуповуйте обладнання. А також знайдіть людину - техніка, який буде добре в ньому розбиратися. Відмовляючись від послуг фахівця, ви ризикуєте розоритися. Наприклад, якщо зламається інкубатор, то все знаходяться в ньому яйця доведеться викинути, а це означає - залишитися без доходу.
4
Продумайте питання збуту продукції. Адже організація сільським господарством , як і будь-який бізнес, має на увазі отримання прибутку. Ви можете збувати сільськогосподарську продукцію великим оптовим компаніям, переробним підприємствам (ковбасним комбінатам), в роздріб.
5
Складіть бізнес-план, який буде дуже корисним при організації власної справи. У ньому слід детально розглянути фінансові аспекти, зокрема це витрати, доходи, період окупності. Приміром, візьмемо тепличний бізнес. Витрати: оренда ділянки - 50000 рублів на рік, закупівля теплиць - 200000 рублів, зарплата персоналу - 240 000 рублів на рік. Суму доходів встановити складно, так як вона безпосередньо залежить від типу продукції, ринкової вартості, витрат. Крім того, в одних регіонах існує можливість вирощування 2 врожаїв на рік, а в інших 4 врожаїв на рік. Окупність тепличного господарства становить менше року. При правильній організації теплиці приносять прибуток вже в перший рік роботи.
Зверніть увагу
При організації сільського господарства необхідно проаналізувати ринок сільськогосподарської продукції в вашому районі або поселенні. Іншими словами, попит і пропозиція.
Корисна порада
Якщо у вас є значний стартовий капітал, можна зайнятися тваринництвом. В іншому випадку можете розводити курей, до речі, це справа дуже прибуткова. Ринок споживання курятини мав незначне зростання навіть в кризові часи.
Багато жителів великих міст відчувають бажання виїхати в тихе місце, ближче до природи. Їх вабить чисте повітря, можливість жити в своєму будинку, споживати органічні продукти і пити чисту воду. Зрозуміло, вони замислюються про те, на які кошти будуть там жити. І вирішують, що зможуть заробляти, реалізуючи продукцію власного обійстя.
Вам знадобиться
  • - грунт;
  • - насіння;
  • - добрива;
  • - вода;
  • - лопата;
  • - лійка.
Інструкція
1
Дізнайтеся, які овочеві культури, а також фрукти і ягоди краще всього ростуть у вашій місцевості. Проаналізуйте попит на подібну продукцію з боку жителів найближчого міста чи районного центру. Зіставте отриману інформацію і порахуйте, який обсяг ви в змозі виробляти і реалізовувати, відповідно, який прибуток отримаєте з цієї роботи.
2
Увійдіть в якості підприємця без утворення юридичної особи (ПБЮЛ). На сьогоднішній день це - найпростіша форма юридично-коректної взаємодії між вами (продавцем) і вашими потенційними покупцями (особливо, якщо вони - юридичні особи, наприклад, магазини, ресторани та ін.). Зрозуміло, ви можете обійтися і без реєстрації. Але це накладає обмеження на шляху збуту.
3
Складіть план земельної ділянки, де збираєтеся вирощувати овочі, посадити фруктові дерева або ягідні кущі. В обов'язковому порядку відзначте на плані сторони світу, це допоможе з визначенням, в який час дня дане місце буде освітлено. Складаючи сівозміну, даний фактор неодмінно варто враховувати.
4
Проведіть аналіз pH вашої грунту. Більшість культурних рослин воліють нейтральні грунту. Винятки - ревінь, шпинат, щавель і кілька інших овочевих культур. При необхідності внесіть вапно. Робити це рекомендується за півроку до посадок (наприклад, при весняних посадках оптимальним часом вапнування буде жовтень).
5
Заправляйте грунт органічними і мінеральними добривами відповідно до агротехнікою вибраної вами культури. Висадіть її розсадою або відразу у відкритий грунт. Більшість овочів знімають вибірково, також вибірково зрізують зелень для продажу пучками. Для отримання ранньої продукції використовують теплиці, парники та інші арочні конструкції. Як правило, вирощування ранньої продукції набагато вигідніше (пучок молодої моркви в травні коштує не в приклад дорожче кілограма моркви у вересні).
6
Уточніть, де отримати документи, що підтверджують якість. Займіться пошуком збуту для своєї продукції. Робити це краще заздалегідь, наприклад, укладаючи договори з підприємствами харчування на поставку свіжої зелені або з приватними дитячими садками - на поставку моркви в пучках. 3-4 договору можуть забезпечити продаж всього, що вирощуєте на своїй ділянці. Інший варіант збуту - колгоспні ринки. В цьому випадку продавати можете або самі, орендувавши місце, або уклавши договір зі службою, яка працює при кожному колгоспному ринку, на предмет оптових продажів.