Як швидко вивчити геометрію. izu4it geometriu doma.

Все школярі знають про те, що уроки треба вчити систематично. Але далеко не у кожного вистачає сили волі готуватися до занять кожен день, особливо якщо новий матеріал виявився не зовсім зрозумілим. Приходить день, коли стає ясно, що геометрія ґрунтовно запущена, і необхідно надолужувати, причому дуже швидко. За один день вивчити весь курс, звичайно, не вийде. Але вивчення геометрії можна значно прискорити, якщо використовувати деякі прийоми.
Вам знадобиться
  • - підручник геометрії;
  • - папір та приладдя для креслення.
Інструкція
1
Поверніться до того моменту, який ви колись не зрозуміли. Щось із геометрії ви напевно знаєте. Повторіть визначення геометричних фігур і тіл. Майже у кожного об'єкта, яким займається дана наука, є кілька визначень, які характеризують ті чи інші властивості фігури або тіла. Чим більше властивостей ви почерпнете з визначень, тим краще. Наприклад, окружність можна розглядати як лінію, всі крапки якої однаково віддалені від якоїсь однієї. Водночас вона обмежує коло, а в деяких теоріях вона вважається многоугольником з нескінченною кількістю кутів.
2
Почніть з підручника планіметрії. Якщо ви зрозумієте цю частину геометрії, вивчення стереометрії піде значно швидше, оскільки кожне геометричне тіло можна описати через властивості геометричних фігур. Наприклад, конус виходить в результаті обертання трикутника навколо однієї зі сторін, в основі піраміди лежить багатокутник з відповідними властивостями і т.д.
3
Згадайте, що таке аксіома. Це є твердження, яке не вимагає доказів. Кожна аксіома справедлива по відношенню до будь-якої геометричної фігури даного виду, незалежно від її розміру і положення в просторі. Виберіть ту чи іншу фігуру, знайдіть і запам'ятайте все стосуються її аксіоми. Вони можуть перебувати в різних параграфах підручника, але в цьому нічого страшного немає.
4
Зрозумійте, що таке теорема і з яких частин вона складається. Це положення, яке потребує доказу. Теорема складається з двох частин - умови і висновку. У першій частині дається визначення, у якому випадку справедливо те, що ви беретеся доводити. Як доказ застосовуються аргументи, засновані на аксіомах або на доказах вже відомих теорем. Саме тому теореми краще вивчати послідовно.
5
Навчіться будувати креслення. Це не тільки допоможе вам зрозуміти просту теорему, а й активізує зорове сприйняття. Креслення в геометрії зазвичай схематичний, без точного дотримання розмірів, але все ж намагайтеся дотримуватися співвідношення там, де це можливо. Геометрія тим і цікава, що умови майже будь-якої задачі можна представити візуально.
6
Вам може допомогти методика викладання геометрії, якою зазвичай користується вчитель. З неї ви можете почерпнути оптимальні способи вивчення того чи іншого матеріалу. Дізнаєтеся ви і про те, що всі математичні задачі можна розділити на кілька типів. Зрозумівши, як вирішується одна задача певного виду, можна тим же способом вирішувати і всі інші, а це значно скоротить обсяг матеріалу, який вам потрібно вивчити.
Корисна порада
Постарайтеся зрозуміти, як застосувати геометрію в тому виді діяльності, яким ви найбільше захоплюєтеся. Ця наука дуже потрібна будівельникам, архітекторам, кравцем, майстрам декоративно-прикладного мистецтва і представникам багатьох інших професій. При вирішенні геометричній завдання уявіть собі, що ви визначаєте НЕ гипотенузу трикутника, а відстань від дачного будинку до станції, будуєте витачку на викрійці, або розраховуєте, скільки петель потрібно спускати в кожному ряду під реглан. Такі прийоми, якими дуже часто користуються вчителі і вихователі при навчанні маленьких дітей, цілком підходять і старшокласнику.