Як годувати морську свинку.

Тварина будинку - це не тільки радість і затишок, але й відповідальність за маленька істота, яке ви виховуєте. За ним треба доглядати, стежити за гігієною і, звичайно, годувати за всіма правилами. Морські свинки в зоомагазині викликають посмішку і розчулення, їх так і хочеться погладити. Припустимо, ви вирішили, нарешті, купити миле тварина. Про що слід знати в першу чергу? Безумовно, про те, чим годувати морську свинку .
Інструкція
1
Головним кормом морської свинки є насіння і рослини. Вони містять до 20% клітковини, а також жири, протеїн та інші корисні речовини. В якості зернового корми можна порадити овес, пшеницю. Корисно давати не один лише вигляд зерна, а зернове асорті, яке поїдається звірками охоче, і містить всі необхідні харчові речовини.
2
Додатковим висококалорійним білковим кормом є горох, соняшник, жолуді і хліб. Але при частому споживанні цих кормів звірята товстіють, тому давати їх слід пару раз на тиждень або додавати до зерна не більше 15% від загального обсягу. Хліб варто давати білий або сірий, шматочки засохлого хліба не викидайте, оскільки тварини охоче його гризуть і при цьому точать зуби.
3
Зернові суміші містять недостатній обсяг деяких важливих амінокислот, мінералів і вітамінів. Для підвищення харчової цінності корму важливо додатково до зернових сумішам давати влітку - свіжу зелень, взимку - сіно, коренеплоди, овочі. Морські свинки люблять також молоді гілки верби, осики і клена.
4
Свинки потребують більшої кількості їжі. Кількість з'їдається за добу корму може досягти 70-80% ваги, а в деяких випадках досягає 100% і більше. З віком тварина додає у вазі, змінюється його потреба в кормах. Можна давати крупу, пшоно, боби у вигляді круп і каш. Їм згодовують хліб, сухарики, макуха, а також морква, картопля, свіжу зелень та ін.
5
Дуже важливо постійно дотримуватися гігієни і режим харчування! Усі корми просівають, очищають, промивають у теплій воді і просушують на відкритому повітрі. Овочі і коренеплоди сортують, видаляють землю і сміття, потім вирізують уражені місця, промивають і подрібнюють. Сіно обов'язково переглядають, видаляють сінну труху. Годувати морську свинку потрібно правильно, не забувайте про це. Нехай ваш вихованець буде здоровим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3trn5Y_IMis
Тільки при правильному і повноцінному харчуванні ваш вихованець буде здоровим і здатним народжувати потомство. Для цього коштувати знати, які існують основні правила щодо годування морської свинки.
Інструкція
1
Морські свинки - це неймовірно ненажерливі звірята, які їдять дуже багато. Перше, що необхідно знати господареві такого звірка, це строго заборонені продукти. До цього списку входять: консерви, м'ясні продукти, картопля, солоні або смажені блюда, боби, цибуля, хліб і молоко. Дане тварина є вегетаріанцем, тому їжа з вашого столу зовсім їм не придатна, якщо ви, звичайно, хочете, щоб ваш вихованець прожив досить довгий проміжок часу.
2
Варто пам'ятати, що морські свинки - гризуни. Тому основну частину їх раціону має становити тверда їжа. Якщо розглянути докладніше, то приблизний раціон вашого вихованця повинен складатися на 60% із сіна, 20% соковитих кормів і 20% твердої їжі.
3
Необхідно подбати про те, щоб в їх клітці завжди знаходилося сіно, корм і вода. А ось соковитий корм пропонувати краще під час прогулянки, так його допускається давати тільки два або три рази на день, правда в один і той же час. Якщо морській свинці дуже часто давати соковиті корми, це погано позначиться на її зубах. Для цього в зоомагазині можна придбати ласощі у вигляді крекерів, зернових паличок або бісквітів. У вигляді соковитих кормів можете запропонувати: яблука, банани, листовий салат, листя кульбаби, солодкий перець, помідори, буряк або кукурудзу.
4
Для годування вагітної морської свинки необхідне правильне харчування, яке відрізняється від звичайного. В цей час їжа повинна бути багата вітамінами і білком. На початку їх вагітності порції варто збільшити в третину. До другої половини обсяг їжі необхідно збільшити вдвічі. Не можна забувати і про рідини. Безпосередньо перед пологами затіните частина клітини і поставте туди поїлку з розведеним молоком або водою, так як за пару днів до пологів самка постійно відчуває спрагу. Вагітній морській свинці необхідно також давати корми багаті вітамінами: морквина, зерна пшениці або буряк. В якості рідини можна використовувати томатний сік або настій шипшини.
5
Трапляється, що після пологів у самки зовсім не буває молока, тому в ролі мами будете брати участь ви самі. Для вигодовування малюків вам знадобиться препарат «Лінекс» і кухонні ваги. Годувати маляток необхідно кожну годину по одному мілілітр. Іноді можна годувати кожні дві години, але тоді виникне необхідність в нічному годуванні, але не менше двох разів. Годувати краще зі шприца для інсуліну, але без голки. Для цього дуже акуратно видавіть по крапельці суміш вершків і препарату «Лінекс» на палець і стежте за тим, щоб малюк її злизував. Не забувайте, що перед харчуванням маленьких морських свинок вершки краще підігріти до кімнатної температури.