Як самому зробити фреску.

Фреска - дуже старий, але як і раніше популярний вид мистецтва. Сучасні оздоблювальні матеріали імітують розпис по сирій штукатурці, можна придбати готове панно або спеціальні шпалери з малюнком. Але своя робота буде абсолютно індивідуальною, вам буде чим пишатися, показуючи фреску власного виготовлення гостям.
Вам знадобиться
  • - штукатурка;
  • - кисті;
  • - художні акрилові фарби;
  • - лак або віск.
Інструкція
1
Сталий живопису дуже багато, не обов'язково бути Мікеланджело, щоб намалювати натюрморт на стіні кухні. Потренуйтеся зображати окремі предмети і з'єднувати їх у композиції на стіні до ремонту. Виберіть малюнок, який ви хочете бачити в інтер'єрі кімнати. Зовсім не обов'язково виконувати орнамент в точності, тоді у вас вийде ексклюзивна фреска.
2
Класичний спосіб малювання по сирій штукатурці дуже складний, тут не можна допускати помилки і виправлення. Малюнок потрібно наносити досить швидко, протягом шести-дев'яти годин, поки штукатурка не висохла. Якщо площа покриття у вас велика, доведеться накладати матеріал і фреску частинами.
3
Перед придбанням штукатурки і фарб проконсультуйтеся з продавцями магазину, поясніть, для якої мети вам потрібні матеріали. Вам порадять кошти, які полегшать роботу.
4
Стіну, на якій ви збираєтеся вправлятися в малюванні фресок, очистіть від старих оздоблювальних матеріалів дощенту. Вирівняйте поверхню будь штукатуркою на основі цементу і піску з додаванням в'яжучих компонентів (вони допоможуть уникнути розтріскування).
5
Нанесіть якісну ґрунтовку, щоб забезпечити хороше зчеплення шарів. Перед подальшою роботою подумайте про відтінку фону. Ви можете зробити його кольоровим, додавши колер в суміш. Після того, як грунтовка висохне, покладіть штукатурку, яку вам порадили купити (можна використовувати Ceresit CT 35). Поверхня ретельно вирівнюйте.
6
Коли ваші покриття висохнуть, простим олівцем намалюйте на стіні обрану картину. Не бійтеся творити й експериментувати з формами і фарбами, не виключено, що ваші твори (кострубаті і примітивні на ваш погляд) викличуть щире захоплення оточуючих. Спробуйте використовувати техніку графіті.
7
Фарбу використовуйте художню акрилову на водній основі. Захистіть свій малюнок лаком або воском.
Фреска - один з найстаріших способів розпису стін. Ними прикрашали ще стіни античних вілл і давньоруських храмів. Привнести частку розкоші в простір квартири чи ресторану можна і зараз, хоча, звичайно, техніка фрески за минулі століття змінилася.

Класичний підхід

Колись давно виконання фрески було під силу лише майстрам з цілою бригадою помічників. Адже малювати потрібно було спеціальними фарбами по сирій штукатурці - тоді грунт і зображення ставали єдиним цілим і могли довго зберігатися. Але через це художник повинен був закінчити роботу за один день - розписати весь підготовлений з ранку ділянку. Якщо раптом здригнулася рука, перемалювати було не можна, тільки вирізати зіпсований шматок штукатурки і втерти новий. Сама назва техніки походить від слова fresco, тобто «свіжий» .Классіческая фреска припускає використання в якості основи перемішаний дрібного піску та вапна (іноді з додаванням мармурової пилу). В якості фарб художники застосовували розчинені у воді кольорові пігменти. Для ретуші просохлі зображення брали замішані на яйці, маслі або воді фарби. Спроба відтворити цей процес в наші дні і в домашніх умовах дуже складна. По-перше, завдання під силу лише художнику з набитою рукою. Причому під час роботи важко представити остаточний підсумок, адже після висихання такі фарби міняли колір. По-друге, вже неможливо дістати природні компоненти, які застосовували кілька століть тому.

Своїми руками

З часом фрескою стали називати взагалі всі види стінного розпису. У цьому варіанті «фреску» здатний зробити майже будь-яка людина. Тим більше, що замовлення такої картини у справжнього майстра коштує дуже великих денег.Самодельную фреску найзручніше намалювати акриловими фарбами. Вони легкі у використанні, швидко сохнуть і не вимагають обов'язкового покриття лаком. Якщо взяти гуаш або темперу (або малювати аквареллю на сирій штукатурці), для збереження роботу потрібно буде залакувати. Насамперед необхідно підготувати стіну - вирівняти, обштукатурити і ошкурить, щоб поверхня стала максимально гладкою. Обраний для фрески малюнок копіюють на стіну. Краще всього наносити контури і кордони не олівцем, а намічати їх тонкою голкою. Олівцевий слід може бути помітним під світлою фарбою, а продряпані лінії легше приховати. Потім стіну покривають грунтом - спеціальним акриловим або просто клееі ПВА, злегка розведеним водою. Після висихання хлей стає прозорим і утворює глянсову плівку, на яку фарби лягають рівно. Потім, звіряючись із зразком, розфарбовують малюнок, дають просохнути і при необхідності покривають лаком.Еслі малюнок наносять аквареллю на штукатурку, грунтувати поверхню не потрібно, зате фарби важливо вибирати яскраві і накладати їх соковитими мазками. Висохши, акварель на штукатурці трохи зблякне.