Як вести радіоефір.

«Золоте століття» радіо, мабуть, вже позаду: всюдисущої стала теле- і відеоіндустрії. Проте, без радіоефіру життя уявити важко. Як канал інформації він затребуваний для самих різних передач. Можна проілюструвати підготовку та ведення радіоефіру на прикладі характерних для радіо рекламних матеріалів, адресованих широкій слухацької аудиторії.
Інструкція
1
Головні переваги радіоефіру : оперативність, варіативність форматів - від міні-вистави до короткого оголошення. Є й недоліки: скороминущість, обмеження, пов'язані тільки зі слуховим сприйняттям інформації.
2
Ви готуєте для ефіру рекламне послання. Що це буде? Радіооб'яву, радиоролик - постановочний (ігровий) радіосюжет про пропонований товар або послугу? Або аудіожурнал - тематична радіопередача інформаційно-рекламного характеру? Вибір - за вамі.Возможно, оптимальним варіантом у вашому конкретному випадку стане радіорепортаж - інформація з місця події (ярмарки, виставки), яка може бути як прямий, так і непрямої рекламою. Ви можете озвучити враження споживачів про куплені товари, передати слухачам відомості про випуск нових виробів і т.д.
3
Виходячи в радіоефір, звертайтеся ні до знеособленої широкої аудиторії, а до пропонованого живому співрозмовнику, що сидить поруч.
4
Пам'ятайте: перші фрази вашого радіо послання - найвагоміші і важливі. Зацікавте, заінтригуйте слухача ключовою інформацією. Його увагу саме з самого початку має стати стійким, «прикутим» до повідомлення.
5
Виберіть оптимальну швидкість мови. Помічено: найбільш зручний для слухання темп - приблизно два з половиною слова в секунду. Темп більш швидкий сприймається з утрудненнями.
6
Допоможіть слухачеві «побачити» рекламований товар: згадуйте його головні характеристики - запах, колір, габарити.
7
Частіше повторюйте назву товару або послуги (приблизно 4 рази протягом хвилини).
8
Супроводжуйте рекламу того чи іншого продукту (послуги) виразним звуковим фоном: особливим сигналом, мелодією, піснею. Вдалий музичний супровід допоможе позитивному сприйняттю тексту.
Зверніть увагу
Не допускайте, щоб акустичні ефекти перекривали суть і значимість основного вмісту вашої мови. У викладі рекламного матеріалу в радіоефірі використовуйте таку послідовність: що, як, де. Короткі, образні, виразні й виключають всяку неоднозначність сприйняття фрази - ось що потрібно для радіо.
Корисна порада
Ніколи не оцінюйте радіоінформації перед виходом в ефір з графічного тексту: її треба попередньо прослухати. Друкований текст і слово в радіоефірі, сприймається на слух, - різні матеріали. Задайте питання «експертам» (товаришам по службі, знайомим): наскільки все зрозуміло в звучить тексті? Наскільки легко і повно сприймається аудіоінформація? Чи відразу зрозуміло слухачеві, куди і як йому слід звертатися за пропонованим товаром або послугою? Чи вистачить паузи, повтору, щоб записати на пам'ять координати? Це нехитре тестування вбереже від можливих помилок.