Як вибрати автомобільний зарядний пристрій.

Зарядний пристрій для автомобіля - це універсальна і корисна річ для майстерні або гаража. З його допомогою можна не тільки зарядити акумулятор, а й завести машину. Кожне з зарядних пристроїв має власну форму і розмір. Наприклад, невеликі і легкі ЗУ (зарядні пристрої) чудово підійдуть для несподіваних ситуацій, коли сів акумулятор і його треба швидко зарядити до самого кінця. Але є зарядні пристрої дуже великих розмірів, які розташовують на коліщатках і застосовують в техцентрах і майстерень.
Інструкція
1
Різноманітність акумуляторів велике, а ось зарядні пристрої для них підходять далеко не для всіх типів. Тому необхідно точно визначити тип акумулятора, будь то сухозаряджений або залитий, не обслуговуються або обслуговується, геліевоклетчатий або свинцево-кислотний акумулятор з клапаном контролю.
2
Після цього рекомендується подивитися електричний об'єм батареї, який характеризує розмір струму, що віддається батареєю за деякий час. Залежно від цього критерію потрібно підбирати ЗУ певної потужності. Наприклад, для порожнього акумулятора на 50 амперчасах підійде ЗУ в 10 ампер. І за шість годин зарядки виходить повністю заряджений акумулятор. Це ж ЗУ зарядить повністю акумулятор на 100 амперчасах за 11 годин. Для таких розрахунків треба просто поділити ємність акумулятора на потужність ЗУ і до результату додати 10%. Висновок простий: для швидкості зарядки рекомендується використовувати більш потужні ЗУ.
3
Тепер слід вибрати зручний тип роботи ЗУ: від прикурювача, від мережі або від сонячної батареї. Крім зручності, при виборі слід врахувати, що сонячні батареї можна возити з собою і не треба нікуди підключати, що виключить виникнення екстрених ситуацій, але вони повільніше заряджають; ЗУ від прикурювача швидко заряджають, деякі навіть мають регулятори, але, при цьому можуть перезарядити батарею, тому за ними потрібен суворий контроль при зарядці; а мережеві ЗУ прості у використанні і зручні у користуванні, єдине, що для підключення їх треба мати електрику під рукою і розетку.
4
З найновіших типів ЗУ для акумулятора автомобіля можна розглянути зарядні пристрої з чіпом, що дозволяє контролювати зарядку і навіть тестувати акумулятор на рівень підзарядки. Його спеціальний індикатор дуже зручний у таких випадках.
Зверніть увагу
Слід пам'ятати, що автомобільне ЗУ може завдати шкоди батареї, якщо неправильно його використовувати, тому необхідно ретельно вивчати не тільки характеристики акумулятора, але і інструкцію до зарядного пристрою. Не рекомендується заряджати акумулятор в приміщеннях без вентиляції і поряд з предметами, що бояться кислоти. Також необхідно стежити за терміном роботи і придатності акумулятора, так як моделі на зносі виділяють шкідливі пари і протікають.