Як автоматично зробити зміст.

Великі текстові документи, як правило, мають певну структуру - вони розбиті на глави або розділи, а часто ще й на підрозділи, усередині яких теж можуть бути секції різних рівнів вкладеності. Такі документи потребують змісті, створювати яке вручну - досить трудомістка і кілька нудне заняття. За допомогою текстового процесора Microsoft Office Word це завдання можна значно спростити.
Вам знадобиться
  • Текстовий процесор Microsoft Office Word 2007 або 2010.
Інструкція
1
Запустіть Microsoft Word і завантажте в нього документ, який потребує змісті.
2
Перш ніж використовувати функцію створення списку вмісту, треба провести деякі підготовчі роботи. Вам потрібно певним чином виділити в тексті документа заголовки або будь-які фрагменти тексту, які будуть використані у змісті. Для цього назва кожної глави, розділу, підрозділу виділіть і надайте йому відповідний стиль - виберіть його в списку, вміщеному у групу команд «Стилі» на вкладці «Головна» меню Word. Цей же список можна відкрити і через контекстне меню виділеного тексту - клікніть виділення правою кнопкою миші і перейдіть в розділ «Стилі».
3
У список вмісту можна помістити не тільки назви глав і розділів, але і будь довільно вибрані фрагменти тексту. Щоб це зробити, виділіть потрібну ділянку тексту і перейдіть на вкладку «Посилання» в меню текстового процесора. У групі команд «Зміст» розкрийте список, що випадає «Додати текст». Виберіть у ньому рівень вкладеності, до якого треба віднести цей пункт майбутнього змісту - «Рівень 1», «Рівень 2» і т.д.
4
Виберіть у документі місце для розміщення списку вмісту після того, як всі необхідні розділи та підрозділи будуть відзначені. Встановіть туди курсор введення і розкрийте список, що випадає «Зміст» - це найперша кнопка на вкладці «Посилання» в меню Word. Текстовий процесор створить зміст відразу після того, як ви оберете один з форматів в цьому списку.
5
Оформлення уже готового списку вмісту документа можна змінювати після його створення звичайним способом, за допомогою інструментів вкладки «Головна» меню Microsoft Word. А якщо згодом ви внесете якісь зміни в елементи структури тексту, для оновлення змісту використовуйте діалог, що викликається за допомогою кнопки «Оновити таблицю» з тієї ж групи команд «Зміст».