Як швидко креслити.

Уміння виконувати і читати креслення потрібно від представників багатьох професій. Інженеру будь-якої спеціалізації це потрібно постійно. Тим часом, школярі і навіть студенти технічних вузів нерідко ставляться до креслення як до чогось нудного і занудно. Звичайно, це заняття вимагає терпіння й акуратності. Сучасні комп'ютерні програми дозволяють обійтися без циркуля і рейсфедера. Однак нерідко трапляється, що комп'ютер не тільки не прискорює, але навіть і уповільнює процес.
Вам знадобиться
  • - креслярські приналежності;
  • - комп'ютер з AutoCAD або інший креслярської програмою.
Інструкція
1
Класичний "паперовий" креслення теж можна зробити швидко чи повільно, при цьому зовсім не факт, що швидкість неодмінно призведе до неохайності. Дуже часто буває якраз навпаки. Щоб креслити швидше, необхідно в першу чергу подбати про якість інструментів. Правильно закріпіть рейсшину. Якщо ви користуєтеся маленької креслярської дошкою для формату А4, перевірте кут. Досвідчений кресляр може користуватися і рейсшиною з валиком, але в цьому випадку необхідно строго стежити, щоб вона рухалася плавно і без ривків.
2
Рейсшина забезпечує паралельність ліній, але лише в одному напрямку. Або це горизонтальні лінії, або горизонтальні. Якщо ви тільки починаєте освоювати це ремесло і віддаєте перевагу класичний спосіб комп'ютерним програма, розмітьте протилежні сторони аркуша точками. Для аркуша А4 можна взяти відстані 0,5 см, для формату А3 можна зробити крок і побільше. З'єднайте точки попарно тонкими лініями. Це дасть вам орієнтир.
3
Чи не креслите деталь або план по частинах. Якщо один край об'єкта строго горизонтальний, але має виїмки або виступи, відразу відкладайте розміри всіх відрізків, що лежать на одній прямій. Поле, на якому розташована деталь, краще взагалі розмітити відразу і по вертикалі, і по горизонталі. Потім залишиться тільки з'єднати точки, що істотно прискорить процес.
4
Якщо вам потрібно обвести креслення тушшю, підберіть лінійки і косинці досить товсті і при цьому щільно прилягають до аркуша. Зрозуміло, рейсшина теж повинна лежати щільно, інакше туш буде затікати під лінійку. Відразу відрегулюйте товщину лінії, щоб вона відповідала стандартам.
5
Комп'ютерна програма здатна значно прискорити роботу навіть самого вправного кресляра. Перш за все необхідно підібрати програмне забезпечення, відповідне саме вашим завданням. Наприклад, AutoCAD може бути "заточений" під архітектуру, машинобудування і т.д. Для того щоб підігнати стандартну програму під конкретне завдання, знайдіть і встановіть необхідні додатки.
6
Програму необхідно вивчити. Це, звичайно, можна зробити і за підручником. Але краще взяти який-небудь готовий креслення і поекспериментувати з ним. Спочатку пройдіться по всіх вкладках головного меню і подивіться, якими можливостями ви володієте. Спробуйте кожну опцію. Лінію, окружність або багатокутник можна задати декількома способами, при цьому варіанти можна задавати теж по-різному. Для цього існують випадають вікна і командний рядок.
7
Адаптуйте AutoCAD під свою машину і під свої потреби. Встановіть "гарячі клавіші", які дозволять будь-які часто повторювані операції проводити легким рухом руки. Задайте функції правої кнопки миші. У програмі можна налаштувати й інші параметри, залежно від конкретних завдань. Розташуйте зручним для вас чином панелі інструментів. Налаштуйте робоче поле - йому можна, наприклад, задати колір. Розберіться з масштабами.
8
Навчитеся використовувати вбудований калькулятор. Це значно скоротить час, який зазвичай витрачається на розрахунки. Від вас вимагається тільки ввести дані, а далі програма сама все зробить, причому не тільки вважатиме, але й зобразить.
9
Багато креслення складаються з повторюваних фрагментів. Це частини можуть бути однакової форми, але різного розміру. Навчіться копіювати і вставляти зображення, а також масштабувати їх.
10
Освойте роботу з шарами. Нерідко процес іде вкрай повільно саме через те, що користувач втратив щойно нанесену лінію. Навчіться не панікувати через подібні дрібниць. Потрібна лінія неодмінно знайдеться, якщо ви подивіться, в яких шарах працювали.
11
AutoCAD дозволяє працювати як з цілим зображенням, так і з фрагментами. Об'єкт можна розрізати або розтягнути, не кажучи вже про те, щоб пересунути його з одного місця на інше. Освоївши ці додаткові можливості, ви навчитеся дуже швидко орієнтуватися в програмі і досить швидко зробити будь-який креслення. У кожному разі, у комп'ютерної програми чимало переваг перед кульманом. Вам буде набагато легше змінити проект чи вдосконалити якусь деталь.