Як в Фотошопі зробити колаж.

Техніка колажу з'явилася задовго до комп'ютерної ери. Однак широку популярність вона завоювала саме з появою програм, що дозволяють обробляти зображення. Зараз кожен користувач, що освоїв основи Adobe Photoshop або іншого графічного редактора, може зробити нескладний, але оригінальний колаж.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з Adobe Photoshop;
  • - сканер;
  • - цифровий фотоапарат;
  • - набір фотографій.
Інструкція
1
Оберіть фотографії. Якщо вони знаходяться на фотоапараті, перенесіть їх на комп'ютер. Adobe Photoshop може працювати з різними форматами, але виберіть який-небудь один і збережіть всі знімки в ньому.
2
Якщо ви хочете зробити колаж зі старих фотографій, відскануйте їх. Сканувати можна через Adobe Photoshop. У головному меню знайдіть вкладку «Файл», у ній - рядок «Імпорт». Виберіть сканер. У віконці, що з'явиться перед вами, проставте параметри. Для чорно-білих фотографій краще вибрати варіант «Відтінки сірого». Встановіть необхідний дозвіл. Сканувати краще з роздільною здатністю 300dpi. При обробці його можна буде змінити, якщо потрібно. Зберігати знімки зручніше в одній папці.
3
Виріжте з фотографій потрібні фрагменти. Відкрити картинки в Adobe Photoshop можна кількома способами. Наприклад, увійдіть у вкладку «Файл», а в ній функцію «Відкрити». З'явиться віконце «Обзор». Знайдіть потрібну папку, виділіть групу картинок або навіть всі і натисніть ОК. Якщо ви користуєтеся Total Commander або іншим аналогічним файловим менеджером, фотографії можна виділити, захопити мишею і перетягнути в уже відкриту програму Adobe Photoshop. Обрізати фотографії зручніше за допомогою спеціального інструменту, який є на бічній панелі. Виглядає він як коса рамочка. Після обробки фотографії краще на якийсь час закрити, але якщо машина потужна, то можна просто згорнути.
4
Створіть новий файл. Робиться це знову ж через вкладку «Файл» у верхньому меню. Там є рядок «Новий». Перед вами з'явиться порожній білий квадратик. Зайдіть у вкладку «Зображення» і у вікні виставите параметри - висоту, ширину і дозвіл. Перші два залежать від вашого бажання, третій - від того, для чого ви робите колаж. Для сайту або для перегляду на комп'ютері дозвіл має бути не нижче 72 пікселів. Виберіть режим. Відповідна опція знаходиться у вкладці "Зображення». Найбільш зручний режим RGB. Збережіть потрібні вам фрагменти в режимі RGB. У деяких версіях програми режим встановлюється одночасно з іншими параметрами.
5
В якості підкладки для вашого колажу виберіть прозорий шар. Можна і пофарбувати фон - наприклад, якщо фрагменти знімків будуть лежати нещільно. Знову відкрийте або розгорніть фотографії. За допомогою інструмента "Переміщення" перенесіть зображення на нове поле. Розташовувати їх можна по-різному, але краще вибрати головний фрагмент і прикріпити його в обраній точці полотна. Для цього існує функція «Прив'язка». Включіть в композицію решта фрагментів.
6
вирівняти краї. Це робиться за допомогою знайомої вже вам функції «Обрізання». Залишається тільки зберегти своє творіння в потрібному форматі. Він залежить від того, чи збираєтеся ви вносити надалі правки чи ні. Якщо збираєтеся, виберіть розширення psd. Уже готовий колаж збережіть як jpg або в іншому універсальному форматі, який приймають будь-які сайти.