Як вести касову дисципліну.

Згідно з російським законодавством, всі організації, що мають вільні грошові кошти, повинні зберігати їх у фінансовій установі. Центральним банком РФ встановлені правила ведення касової дисципліни. Сюди входять такі операції, як рух готівкових коштів, ліміт залишку каси, порядок готівкового розрахунку організації з її контрагентами та інші.
Інструкція
1
Ви як юридична особа повинні вести касову книгу. Вона має уніфіковану форму № КО-2. Книга оформляється касиром, підписується головним бухгалтером. Щороку складається нова форма, стара ж нумерується, зшивається, підписується керівником і здається в архів.
2
Заповнюйте касову книгу щодня, але тільки в тому випадку в цей день були проведені операції у касі організації, наприклад, видача заробітної плати. Руху готівки оформляйте за допомогою прибуткового чи видаткового касового ордера.
3
Щорічно робите розрахунок ліміт залишку грошових коштів в касі підприємства. Його потрібно узгоджувати з обслуговуючим вас банківським відділенням. Якщо на кінець дня залишок готівки перевищує встановлений ліміт, здайте їх в касу, в іншому випадку ви порушите касову дисципліну .
4
Якщо ви знімаєте кошти з розрахункового рахунку, повинні їх використовувати на ті цілі, які були вказані вами в чекової книжці. Пам'ятайте, що готівкові розрахунки між юридичними особами мають свої нюанси, наприклад, сума готівкових розрахунків за одним договором не може перевищувати 100 тисяч рублів.
5
Ви маєте право видавати кошти під звіт своїм співробітникам. Для цього оформляйте видатковий касовий ордер. Для звіту співробітники повинні надати підтверджуючі документи в бухгалтерію. Витрати повинні бути економічно обґрунтованими. На підставі чеків, квитанцій або інших документів оформите авансовий звіт. Прикріпіть документ до звіту касира.
6
Всі форми повинні бути оформлені правильно. Вказуйте в касових документах тільки достовірну інформацію, обов'язково підписуйте їх і скріплюється печаткою організації.
7
Грошові кошти повинні зберігатися в сейфі або в іншому безпечному місці. Ви як керівник організації повинні наказом покласти обов'язки за ведення касової дисципліни на касира або іншої уповноваженої особи.