Як відновити гілку реєстру.

База даних з настройками операційної системи Windows називається «системним реєстром» і має деревоподібну архітектуру. У ній є «кущі» і «гілки», які закінчуються ... ні, не листям, а змінними і їх значеннями. В результаті збою в системі або необережного втручання користувача ці елементи реєстру можуть бути пошкоджені, і тоді користувачеві доведеться потурбуватися відновленням улюбленого деревця своєї операційної системи.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Найнадійніший і при цьому найпростіший спосіб відновлення реєстру - відкат системи. Щоб ним скористатися, розкрийте головне меню ОС, наберіть «восс» і натисніть клавішу Enter. В результаті буде запущений майстер відновлення системи, в першому вікні якого треба просто натиснути кнопку «Далі». У наступному вікні виберіть одну з «точок відновлення». Кожна з них відноситься до якоїсь певної дати - виберіть ту, яка напевно містить реєстр з ще не пошкодженою проблемної гілкою. Натисніть «Далі» ще раз і процес відкату буде запущений. По його закінченні комп'ютер перезавантажиться, а реєстр буде відновлений.
2
Якщо описаний спосіб чому-небудь не може бути використаний, спробуйте завантажити потрібну гілку через «Редактор реєстру » Windows. Для цього вам потрібно мати неушкоджений екземпляр проблемної гілки реєстру , експортованої в окремий файл. Експортування - це одна з функцій редактора. Знайдіть де-небудь реєстр з неушкодженою гілкою - в іншому екземплярі ОС цього комп'ютера, в комп'ютерах друзів, на роботі, у партнерів по інтернет-спілкуванню, і т.д. Можна спробувати створити reg-файл самостійно, відшукавши в системній папці об'єкт, що відноситься до потрібного кущу. Відповідність між файлами і кущами можна з'ясувати, наприклад, на сторінці, наведеною у списку джерел.
3
Для експортування потрібного куща з операційної системи з неушкодженим реєстром запустіть «Редактора реєстру ». У Windows 7 і Vista для цього розкрийте головне меню ОС, наберіть regedit і натисніть Enter. У версіях цієї ОС більш ранніх випусків спочатку виберіть у головному меню команду «Виконати», а потім наберіть regedit і натисніть Enter.
4
Виділіть потрібну гілку в лівій колонці, розкрийте в меню розділ «Файл» і виберіть рядок «Експорт». У діалозі вкажіть назву файлу і місце збереження - якщо ви збираєтеся його переносити в свій комп'ютер, можна відразу зберегти, наприклад, на флешку або навіть в мобільний телефон. Натисніть кнопку «Зберегти».
5
Скопіюйте файл з експортованої гілкою реєстру в свій комп'ютер, знову запустіть «Редактор реєстру » і виділіть в лівій колонці кущ реєстру , в який слід додати гілку. Розкрийте в меню програми розділ «Файл» і виберіть рядок «Імпорт». У розкрився діалозі знайдіть збережений reg-файл і натисніть кнопку «Відкрити». Гілка реєстру буде відновлена.