Як робити петельки на штори. Як вручну пришити петлі до тюлю.

Щоб підвісити штори , можна скористатися готовими зажимами або вибрати модель з уже пришитими тканинними петлями. Однак є й інший варіант - зробити повітряні петельки з ниток самостійно. Така робота не займе багато часу і зажадає мінімальних навичок в шиття.
Вам знадобиться
  • - голка;
  • - тонкий металевий гачок;
  • - бавовняні нитки;
  • - ножиці;
  • - наперсток.
Інструкція
1
Купуйте міцні бавовняні нитки, що збігаються по відтінку з тканиною, з якої зшиті штори . Вам знадобитися голка з широким вушком або тонкий металевий гачок, маленькі ножиці і наперсток.
2
Перед початком роботи підробити штори . Виконайте підгин нижнього і верхнього краю і прострочіть тканину на машинці або виконайте шов вручну. Отгладьте підшиті полотнища.
3
Всуньте в голку подвійну нитку. Кравецьким дрібному намітьте місця, де будуть пришиті петлі. Чим менше відстань між ними, тим більш частими будуть складки тканини і тим рівніше ляже готова портьєра. Відступите від верхнього краю один-два сантиметри. Не робіть петлі у самого згину штори . Гачки, на яких вона буде кріпитися, повинні бути приховані краєм тканини.
4
Петлі виконуйте на виворітній стороні штор. Акуратно уколів голку в тканину так, щоб на зовнішній стороні стібки був максимально непомітним. Закріпіть нитку кількома дрібними стібками і протягніть її у вигляді петлі довжиною близько сантиметра. Ще раз зафіксуйте нитку.
5
Обшийте вийшла заготовку. Введіть голку в отвір, утворене ниткою і протягніть її крізь петлю. Затягніть вузлик. Повторюйте прийом, поки основа не буде повністю обкручена нитками. Отримані стібки зсувайте один до одного, щоб вони лягли якомога щільніше. Правильно обшита петля повинна нагадувати жорсткий шнурок, що не скручуватися і добре тримати форму.
6
Закінчивши першу петлю, закріпіть нитку і обріжте її. Виконайте другий петельку, орієнтуючись на заздалегідь зроблену намітку. Таким чином зробіть ряд однакових кріплень.
7
Замість голки ви можете використовувати гачок. Їм зручно робити петлі на тканині з розрідженій структурою - рогожці, льоні, тюлі. Гачок дозволяє виконати роботу швидше і акуратніше, проте він не підходить для дуже тонких або занадто щільних тканин.
8
Намітьте місця для майбутніх кріплень. Візьміть тонкий металевий гачок і міцну бавовняну нитку помірної товщини. Вколіть гачок у тканину і протягніть їм нитку. Зауважте вузлик, закріпивши підставу петлі. Залиште вільну нитку довжиною близько сантиметра, знову уколів гачок у тканину і виконайте кріплення для другої сторони петлі. Щільно оповте її стовпчиками без накиду.
Різноманітність штор, пропоноване сьогодні виробниками та торговельними організаціями, може вразити будь-кого, навіть дуже досвідченого людини. Чого тільки не побачиш на прилавках: штори-майки, на зав'язках, з ламбрекеном, на люверсах і магнітах. Найпоширеніший тип - вільно звисають полотнища тканини з карниза, що рухаються горизонтально. Одним з найбільш використовуваних способів кріплення штор є петлі, які з успіхом можна пришити самостійно.
Вам знадобиться
  • - карниз;
  • - штори;
  • - тасьма;
  • - швейна машинка;
  • - нитки.
Інструкція
1
Перш ніж почати займатися петлями, визначитеся з висотою і обробіть верх штори. Врахуйте, що ширина монтажної тасьми обов'язково повинна закривати з виворітного боку підгин тканини. Якщо карниз відкритий, і ви використовуєте вузьку тасьму, то до необхідного для обробки кількістю тканини додайте 3 см. Це робиться для того, щоб петлі не визирали над шторою.
2
Петлі можна кріпити до штори за допомогою липучок або пристебнутих гудзиків, іноді роль петель виконують кільця, причеплені до штори зажимами або магнітні кільця. Ефектно виглядають штори, підв'язані бантами до штанги.
3
Саму петлю можна виготовити зі смужок тканини, шнурка або просто товстої міцної нитки. Для цього потрібно визначитися з кількістю петель, відміряти відстань між петлями і відзначити крейдою або простим олівцем ці місця. Петлі можна зробити довгими, можна короткими, це залежить від карниза, типу штор та інтер'єру. Але вони повинні бути однаковими. Перед тим як нарізати смужки тканини, обов'язково відміряйте, а потім прострочіть кожну петлю уздовж. Пришивати петлі вручну - довге і клопітка заняття, тому скористайтеся швейною машинкою. Пам'ятайте, що петлі повинні бути міцними. Крім того, можна придбати в магазині готову тасьму з петлями і просто пришити до її шторі.
4
Петлі треба пришивати на монтажну тасьму до того, як вона буде з'єднана з самої шторою. Тасьма може дати усадку, тому її попередньо краще проутюжить з парою.
5
Тасьма кладеться готовими петлями вниз, зверху накладається лицьова сторона верхнього припуску, краї поєднуються. Прострочити треба так, щоб строчка, зроблена по вивороту тканини, захопила тасьму. Тому слід витримувати відступ від верхньої межі тканини на однаковому рівні по всій рядку. У тому випадку, якщо тканина прозора, це робиться з легкістю. При роботі з непрозорою тканиною використовуйте направляючу лінійку, вбудовану в швейну машинку або магнітний обмежувач.
6
Після того як строчка буде готова, зробіть закріпку і відріжте тасьму з припуском в 2 см. Потім припуск подверніте, тасьму загорніть на виворіт штори по згину нижній частині. Для подальших дій пропрасуйте праскою згин. Готова строчка не повинна проглядатися на лицьову сторону штори, так як вона залишилася під тасьмою.
7
Штору переверніть лицьовою стороною, тасьма повинна знаходитися знизу, зробіть за допомогою розмітки друге, закріплює, рядок. Потім переверніть штору на виворіт, розкладіть у всю довжину і пропрасуйте праскою припуск по всій ширині штори. Після цього штори можна вішати на карниз.
Зверніть увагу
Петлі мають велику вагову навантаження, тому пришивати їх потрібно якісно. Крім того, монтажна тасьма пришивається до штори мінімум 2 рядками. Один рядок по низу тасьми, друга по верху.
Корисна порада
Набагато більш зручні кріплення у вигляді гачків, їх легше пришити. Штори з гачками швидше знімаються з карниза і вішаються без особливих складнощів.