Як лікувати чихуахуа. пателлолюксація.

Крихітні собачки з виразними очима і живим вдачею міцно завоювали популярність у любителів тварин. На жаль, будь-які собаки іноді хворіють, і чихуахуа - не виняток, хоча в порівнянні з іншими декоративними породами здоров'я у них кілька більш міцне. Будьте уважними і готовими надати своєчасну допомогу своєму улюбленцю.
Інструкція
1
Чихуахуа можуть хворіти всіма типовими для собак захворюваннями (чумка, гельмінтози, розлади травлення). Їм необхідні щеплення від інфекцій, профілактика глистових інвазій. Оскільки чихуахуа практично завжди містяться в будинку, вони рідше страждають від паразитів, проте, господареві потрібно уважно стежити, щоб вихованця не вкусив кліщ або у нього не завелися блохи.
2
Крім звичайних собачих хвороб, є також специфічні для чихуахуа захворювання. Обумовлені вони невеликими розмірами, часто зустрічаються у породистих собак генетичними вадами і навіть властивими їм рисами характеру. Найчастіше зустрічається раннє випадання зубів, хвороби серцево-судинної системи, а також передаються у спадок порушення роботи колінних суглобів (пателлолюксація - зміщення колінної чашечки), непіддатливі корекції. Пателлолюксація не робить серйозного впливу на якість життя тварини, але до участі у виставках вашого улюбленця вже не допустять. Чихуахуа відрізняються рухливістю, цікавістю і відвагою, що нерідко призводить до травм і конфліктів з іншими собаками.
3
При виявленні у чихуахуа одного з таких симптомів, як жар, пронос, блювота, втрата апетиту, млявість або незвичайна агресивність, виділення з носа, вух або очей, необхідно звернення до ветеринара. Затягувати з відвідуванням лікаря неприпустимо, оскільки деякі захворювання мають звичай розвиватися швидко і непомітно. Обов'язковий візит до ветлікарні, якщо собака намагається тертися задом про землю або чеше і лиже під хвостом - це може свідчити про запалення анальних залоз, який нерідко страждають собаки, що живуть в приміщенні. В цьому випадку важливо не допустити травм і розвитку абсцесу. Лікар справить очистку залоз, досвідчені власники собак можуть робити це самі, але оскільки процедура очищення супроводжується неприємними відчуттями для тварини, без належного досвіду приступати до неї не слід.
4
Неприпустимо годувати собаку їжею зі свого столу, особливо шкідливі тваринам копченості, жирні, гострі і солоні продукти. На жаль, господарі чихуахуа часто балують вихованців, вважаючи, що кімнатної собачці не зашкодять ласощі. Таке нераціональне харчування призводить до порушень роботи травної системи, ожиріння, а як наслідок - захворювань серця, печінки, шкіри. Як багато породисті собаки, чихуахуа можуть страждати від алергії - лікування в цьому випадку прописує тільки ветеринар.
5
Завдяки маленьким розмірам чихуахуа , власнику простіше проводити багато лікувальні маніпуляції, наприклад, ставити уколи і клізми, вимірювати температуру і робити перев'язки. У кожному разі, проводити всі ці процедури потрібно за рекомендацією лікаря, а якщо ви не дуже досвідчені в утриманні собак, то ветеринар покаже вам, як правильно поводитися з хворим тваринам.