Як знайти площу, знаючи діаметр. Як дізнатися діаметр плащади.

Задачі на обчислення площі круга часто зустрічаються в шкільному курсі геометрії. Щоб знайти площа круга, необхідно знати довжину діаметра або радіусу окружності, в яку він укладений.
Вам знадобиться
  • - довжина діаметра окружності.
Інструкція
1
Окружність - фігура на площині, що складається з безлічі точок, віддалених на однакову відстань від іншої точки, званої центром. Круг - плоска геометрична фігура, являє собою безліч точок, ув'язнених в окружність, яка є кордоном круга. Діаметр - це відрізок, що з'єднує дві точки на окружності і проходить через її центр. Радіус - це відрізок, що з'єднує точку на колі і з її центром. ? - Число «пі», математична константа, постійна величина. Вона показує відношення довжини кола до довжини її діаметра. Обчислити точне значення числа? неможливо. В геометрії користуються приблизними значенням цього числа:? ? 3,14
2
Площа круга дорівнює добутку квадрата радіуса на число і обчислюється за формулою: S =? R ^ 2, де S - площа кола, R - довжина радіуса окружності.
3
З визначення радіуса випливає, що він дорівнює половині діаметра. Отже, формула набуває вигляду: S =? (D/2) ^ 2, де D - довжина діаметра окружності. Підставте в формулу значення діаметра, обчисліть площа кола.
4
Площа круга вимірюється в одиницях площі - мм2, см2, м2 і т.п. У яких одиницях виражається отримана вами площа круга, залежить від того, в яких одиницях був дан діаметр окружності.
5
Якщо вам необхідно обчислити площа кільця, скористайтеся формулою: S =? (Rr) ^ 2, де R, r - радіуси зовнішньої і внутрішньої окружностей кільця відповідно.
Корисна порада
Існує Міжнародний день числа «пі», який відзначається 14 березня. Точний час настання урочистої дати - 1 година 59 хвилин 26 секунд, згідно цифрам числа - 3,1415926 ...