Як налаштувати безкоштовні супутникові канали.

Переглядати супутникове телебачення можна на моніторі комп'ютера і на екрані телевізора. У першому випадку буде потрібно DVB-карта, яка встановлюється в роз'єм PCI або підключається до USB-порту комп'ютера, у другому - супутниковий ресивер для телевізора. Решту обладнання - супутникова антена, конвертор, антенний кабель - є одним і тим же для комп'ютера і для телевізора.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер або телевізор;
  • - супутниковий ресивер для телевізора або DVB-карта;
  • - супутникова антена;
  • - конвертор;
  • - антенний кабель;
  • - інструмент для слюсарних і електротехнічних робіт;
  • - доступ в інтернет.
Інструкція
1
Оберіть супутник з відповідним набором безкоштовних каналів. Область вибору досить широка. У центральній частині Росії можна переглядати безкоштовні російськомовні канали з супутників Yamal 201 і 202, Intelsat 15, ABS-1, Intelsat 904, Express-AM2 та інших.
2
Для того щоб переглянути конкретну інформацію з цих та інших супутникам, наберіть в пошуковому рядку назву супутника зі словом LyngSat і клацніть по підходящої рядку результатів пошуку. Ви опинитеся на сторінці сайту LyngSat.com. де у вигляді таблиці показана вся інформація по потрібних вам супутнику.
3
У стовпці «Provider Name» ви знайдете назву телевізійних компаній і трансльованих ними каналів. У стовпці «System Encryption» міститься інформація щодо шифрування каналу і формату сигналу. Якщо навпроти каналу в цьому стовпці стоїть буква F - це означає, що канал не шифрується, і його можна дивитися безкоштовно. Формат сигналу може бути DVB-S або DVB-S2, ця інформація буде потрібно при покупці супутникового ресивера.
4
В інших стовпцях можна знайти інформацію по параметрах сигналу - його частоті, символьної швидкості (SR), поляризації, FEC. У стовпці Beam зазначено найменування променя транспондера. Перевірте по карті покриття, чи потрапляє ваш будинок в зону його дії.
5
Щоб визначити точний напрям на супутник і кут підйому антени, скористайтеся безкоштовною програмою Satellite Antenna Alignmen. Встановіть її на комп'ютер і введіть в її форми координати супутника і вашого будинку. У відповідь програма видасть значення азимута супутника і кута підйому антени.
6
Встановіть антену в таке місце, де вона зможе безперешкодно отримувати сигнал з супутника. Направте її на супутник - користуючись даними, отриманими в попередньому кроці. Закріпіть на кронштейні антени конвертор.
7
Встановіть DVB-карту в слот комп'ютера і інсталюйте її програмне забезпечення. З'єднайте карту з конвертором антенним кабелем. Якщо ви збираєтеся переглядати супутникові канали по телевізору, антенний кабель необхідно з'єднати з супутниковим ресивером. Вихід ресивера підключіть до відповідного роз'єму телевізора.
8
Для точно орієнтації антени на транспондер супутника скористайтеся сатфайндером. Зазвичай вони підключаються в роз'єм між конвертором і антенним кабелем. Точний порядок роботи з приладом викладено в інструкції до нього. Керуючись показаннями сатфайндера, зорієнтуйте антену на супутник і закріпіть її в такому положенні.
9
В результаті цієї роботи на екрані телевізора повинно виникнути відеозображення з супутника. Щоб переглядати TV- канали на комп'ютері, на нього потрібно встановити одну з програм для перегляду супутникового телебачення, зокрема, найбільш популярну ProgDvb. Після установки відкрийте програму і проскануйте з її допомогою супутник. Виявлені канали програма помістить в свій плейлист, доступний для перегляду користувачеві.
Корисна порада
Встановивши конвертор з двома антенними виходами, можна переглядати супутникове телебачення одночасно на телевізорі й комп'ютері. У цьому випадку один антенний вихід підключається до DVB-карти комп'ютера, інший - до супутникового ресивера, підключеного до телевізора.