Рекомендований лист: Як написати правильно. чи потрібна опис у замовному листі.

Мінусом електронних видів комунікацій є те, що вони не здатні передавати оригінали документів, а в деяких випадках це необхідно. Саме тому послуги пошти досі затребувані. Документи відправляються рекомендованими листами.
Вам знадобиться
  • - документи;
  • - копії документів;
  • - опис (при необхідності);
  • - конверт;
  • - паспорт .
Інструкція
1
Підготуйте документи для відправки. Якщо вам потрібно переслати оригінали, то обов'язково зробіть їх копії. Намагайтеся не відправляти паперу без супровідного листа.
2
Складіть лист , яке необхідно відправити. Вкладіть його в простій поштовий конверт або конверт для відправлень першого класу, вони продаються на пошті і марковані жовтої друкованої стрічкою. Конверт заклеювати не потрібно.
3
Прийдіть в одну з філій Пошти Росії, захопивши документ, що засвідчує особу - паспорт. Заповніть реєстраційну форму - це проста картка, в якій ви повинні вказати, кому і куди ви відправляєте лист . На цій картці поставить підпис одержувач, і саме вона буде спрямована вам згодом.
4
Якщо потрібно, зробіть опис вкладення в конверт. Для цього заповніть бланк встановленого зразка, де перерахуйте всі документи, які ви відправляєте, їх кількість. Співробітник пошти зобов'язаний перевірити відповідність і поставити штамп про вірність. Один бланк вкладається в конверт, а другий залишається у вас. Зверніть увагу, це єдиний документ, що може засвідчити, що відправили саме ті документи і папери, про які заявляєте.
5
При необхідності заявите вартість письма. У разі втрати відправлення або його псування пошта зобов'язана буде відшкодувати вам вказану вартість.
6
Сплатіть вартість відправлення листа і заберіть чек, на ньому вказано реєстраційний номер вашого відправлення. З його допомогою на сайті Пошти Росії ви зможете відстежити кожен етап пересилання рекомендованого листа.
Зверніть увагу
Рекомендований лист - це лист, який одержувач приймає, попередньо розписавшись у отриманні, а відправнику, відповідно, при відправленні вручають квитанцію. Такого роду листи найчастіше використовуються в тих випадках, коли виникає необхідність відправити особливо важливі документи. Прикладом таких документів можуть бути: квитанції, довідки, виклики та інше.